Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Agyaggal kikentem a tavam...

Agyaggal kikentem a tavam falát. De elszivárgott a víz. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
Agyaggal kikentem a tavam falát. De elszivárgott a víz 4 nap alatt. Volt egy kerti tavam amelynek a kerülete 2m volt. És tönkre ment a fólia , ezért akartam venni egy újat. De e közben rájöttem hogy nem biztonságos a fólia , hiszen csak egyszer amikor elavult leenged . Ezért utána néztem egyes tippeknek. Azt írják hogy segíthet ha agyaggal kikenem a tó falait. Meglehetősen vastagan kikentem. De 4 nap múlva ugye mint említettem elszivárgott a víz. Ennyi lenne a vízzáró réteg? Komolyabbnak hittem , mint mondjuk ha gyurmával kenném ki , az biztosan nem engedné át , vagyis biztos nem 4 napon belül. Sokan ajánlják azt , hogy betonozzam ki , viszont ugyebár a beton is szívja a vizet , egy ideig. Amely lehet akár hónap/év . Főleg úgy hogy nekem nem több hektár víz van a tavamban hanem kb 400-500 liter , vagyis ahol tesztelem. Hallottam olyan "habról" amelyet arra használnak hogy ráfújják a földre , rátapad , majd megszikkad. És nem engedi át a vizet. A közeli lejtő legalján lakom , pontosabban ha az ásót beleszúrom a földbe már ott is a talajvíz. De nagyon mozgékony , kiástam neki direkt egy gödröt ami meg is telt . De amint beköszöntött a jó idő 2016.05.24 - 2016.05.30 teljesen eltűnt a gödörből. Mit ajánlotok fólia / forma nélküli tó elkészítéséhez? Nem kis tavat akarok tervezni . Horgásztavat akartam nyitni , de a talajvíz mindig visszahúzódik , így a JCB-t(Markoló) vissza kellet mondanom. Gondolkodtam abban , hogy kihívok egy fúrót és az artézi vízből szivattyúztatok mindig , így ugye mindig vissza szivárogna oda , ahonnan jött , vagy lehet találkozna a talajvízzel. Nincsenek házak ott ahol én ezt tervezem , nem áztatok el semmi féle pincét. Külön területet foglaltam le neki. Ez számomra egy nagyon nagy kérés lenne , mert a ti válaszotokra alapoznám vállalkozásom. Először a kertemben tesztelem , mert az is van olyan jó alacsonyan , mint mondtam , hogy közel van a talajvíz. Köszönöm ha segítetek! :-)

2016. máj. 30. 13:54
 1/5 elwera ***** válasza:

Hülyeség mindegyik. Kerti tó fóliát kell venni, a széleit letakarni kövekkel, onnantól kedve vízhatlan lesz. Nem mindegy milyen vastag fóliát veszel.

Vehetsz másfél mm vastagat is, az 950 Ft négyzetmétere, és abba még kutya is bemehet olyan strapabíró, 15 év garancia van rá.


Párom apjánál a fóliára csak 10 év garit adtak, de már vagy 20 éve bent van és még nem eresztett le.


A fólia alá geotextiliát raktak, ami arra jó hogy a növények gyökerei ne fúrják át a fóliát. Az olcsó 120 Ft egy két méteres darab, és azt nem kell vízzáróan, csak össze-vissza lerakod, hogy védje majd a fóliádat.


A beton önmagában nem jó ötlet, mert télen magába szívja a vizet és az a víz szanaszét repeszti a betont, ami utána olyan lesz, mint a homok. Ha nem akarnál fóliát, akkor azt csak speckó vízzáró betonnal lehetne megcsinálni, de az nagyon drága, horror áron van.

2016. máj. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát igen. Utána néztem már. Drága. Viszont tófólia 70 négyzetméter területre? Ha leenged akkor vehetek újat és több hektár víz elszivárog.
2016. máj. 30. 16:40
 3/5 anonim ***** válasza:
De az a lényege, hogy nem fog leengedni egyhamar.
2016. máj. 31. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Sajnos más, főleg olcsóbb megoldás nem nagyon létezik a fóliánál. Neked a 40m2 tavadhoz 1mm vastag kell ennek az ára 6-700Ft/m2 körül mozog plusz a ragasztó a vízforgató, esőztető, szűrő, befagyásvédelem,ha kell vermelőhely kialakítása, növények, geotextília, növényládák, homok,sóder, kövek, stb szóval nem olcsó játék egy 40m2-halastó és persze egy fúrt kút sem árt vízpótlásra és a víz leengedését is érdemes megoldani, nagy esőzések idején jó ha működik egy vízelvezető rendszer nem csak úgy eláraszt mindent. Érdemes ezt jól átgondolni mielőtt belevágnál. A szakszerűen lerakott jó minőségű fólia, kellő védelemmel nem igazán megy tönkre ettől nem kell tartanod de a kivitelezés bizony nem olcsó dolog még akkor sem ha mindent magad csinálsz.
2016. máj. 31. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. jún. 1. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!