Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A tűzhasú gőtém nem tudja...

A tűzhasú gőtém nem tudja mozgatni az egyik lábát és nem eszik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Lehetséges hogy a társa törhette ki a lábát, evés közben néha ráharapnak egymás lábára. Most már 3 napja nem evett semmit, ha az orra elé teszem a kaját, nem is foglalkozik vele, inkább odébbáll. Eddig nagyon jó étvágya volt. A törött lába görbe alakú, nem mozog és már kezd elfehéredni. Mit tegyek?

2016. máj. 30. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Orvos?
2016. máj. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
És szerinted mi erre mi a fenét tudunk mondani? Jóvan' az, várjál még két hetet míg leszárad a lába vagy megdöglik. Ezt akarod hallani? Keress fel állatorvost!
2016. máj. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy egy orvosi vizsgálat 2-3 ezerbe kerül és akkor még csak megvizsgálták, nem kezelték. A gőtéknek elvileg vissza tud nőni a végtagjuk. Ha esetleg a beteg részt eltávolítanám, azzal lehet tudnék segíteni az állatnak, nagyobb fájdalommal nem jár. Aztán elkülöníteném tiszta vízbe.
2016. máj. 30. 15:32
 4/9 anonim ***** válasza:
Te nem vagy normális. Minek tartasz állatot, ha a kezelési költségét sem tudod állni? Komolyan gondoltad, hogy neki állsz lenyiszálni a lábát?
2016. máj. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Dehogy, csak ötlet volt. Azzal hogy elüszkösödik a lába, sokkal nagyobb kár keletkezhet az állatba, mintha megműtenék. Majd elviszem állatdokihoz, szerintem ők is operálni fognak, mivel ezeknek az állatoknak visszanő a lábuk.
2016. máj. 30. 16:51
 6/9 elwera ***** válasza:
100%

Az állatorvosok nem foglalkoznak gőtével.

Talán csak a Állatorvostudományi Egyetem, Egzotikus Osztálya, 1078 Bp. István utca 2.

Tel: 1 478-4147

Hétfő-péntek 10:00-17:30


Amúgy szerintem ha nem nyúlsz hozzá, leszárad és visszanő a lába, igen.

2016. máj. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 elwera ***** válasza:
Szerintem kérdezd meg telefonon őket, hátha tudnak valamit mondani rá.
2016. máj. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszi a hasznos választ!
2016. máj. 30. 17:05
 9/9 anonim ***** válasza:
Vannak állatorvosok, akik foglalkoznak hüllőkkel, kétéltűekkel. Érdeklődj a közeledben lévő állatorvosoktól információért, hogy legalább tudd, hogy rendbe jön-e magától.
2016. máj. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!