Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért algásodik az akváriumi...

Miklo Péter kérdése:

Miért algásodik az akváriumi növényem levele?

Figyelt kérdés
54l aksi standard gyári ledes világítás a növény Ludwigia palustris red. 13 db halacska guppy és platti. Zöld alga kis csomóban található és nem tudom letörölni.

2016. jún. 1. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Próbálj még több növényt tartani, a fényerőhöz mérten, és javítani a szűrésen.

Az is számít, mikori indítású az akvárium.

És hogy hány wattos a led, hány lument ad le.

A lényeg, hogy jól fejlődjenek a növények.

2016. jún. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Naponta tápozom őket, fejlődnek is szépen már többször csíptem le a tetejüket és ültettem el. Az aksi kb két hónapja üzemel ezalatt egyszer a szűrőt is kimostam egy vízcsere alkalmával a lecserélt vízben. LED cob tehnology 6w ezt találtam a világításról ez az aksi dobozán volt, naponta 10-12 órát világitok.
2016. jún. 1. 21:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Kevés a fény, ahhoz képest sok a táp.

Ahhoz, hogy ezt a táp mennyiséget fel tudja venni a növény, több fény kéne.

A felesleget így az algák hasznosítják.

Egyébként szerencséd van, hogy egyáltalán megmaradt ez a növény.


Ha hosszabb távon nagyobb problémák lesznek, mindenképpen egymáshoz kell hangolni a növényzet igényeit, a világítás mértékét és a tápozást.

Vagy bőven megemeled a fényt, és mégtöbb növényt ültetsz, vagy visszább veszel a tápból, és kizárólag a legárnyéktűrőbb növényeket rakod bele.


Csak hogy "rávilágítsak" a problémára, a "standard" egy 54-eshez az azért még mindig a 15 wattos T8-as fénycső, mivel a led nagyon nagyon gyerekcipőben jár, még mindig.



Az említett 15 w-os csővel szerelt akváriumokban általános probléma, hogy alig van növény, ami megmarad benne. Pedig az 1000 lumen körüli fényt ad le, a 6 w-os led meg 300 körül!!!

Csak gondolom sokkal lokalizáltabban, tehát középen világosabb van, mint szélen.


A lényeg, hogy kevesebb tápanyag fölösleg kell, amire az egyik opció a nagyobb növény konkurencia, de ahhoz kevés a fényed.

2016. jún. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja, és ha ilyen a világításod, akkor elképzelhető, hogy aquael pat mini a szűrő, ami nem rossz, de ehhez az akváriumhoz, és ennyi halhoz nem is egy túlbiztosított erőgép...

Márpedig az alga egyik legfőbb oka az az ammónia, attól meg csak egy túlbiztosított méretű erőgép kaliberű szűrővel lehet megszabadulni.

2016. jún. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igazad van a világítás valóban középre van koncentrálva és itt a legszebbek a növények, viszont itt jelentkezett az algásodás is. A szűrőm Tetra EasyCrystal FilterBox 300, ezt a cuccot így vettem. Mint kezdő gondolta, hogy bár gyárilag megfelelő az összeállítás. Megpróbálom a kevesebb tápot.
2016. jún. 3. 09:26
 6/6 anonim válasza:
Csökkensd az àramlatot nekem ez segitett az ecsetalga eltünt± heti vizcserét elnem felejteni!
2016. jún. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!