Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért mindig a törpe gurámik?

Miért mindig a törpe gurámik?

Figyelt kérdés

2 éve indítottam az akváriumot, 3 törpe gurámival és 10 zebradánióval. A gondom, hogy a gurámik pár hónapos különbséggel elhullanak. Vettem újabb 3-at, de sajnos azok is. Foltok jelennek meg az uszonyaikon, idővel apatikussá válnak, végül elhullanak.

Mindeközben a dánióknak semmi bajuk, két alkalommal ívatni is sikerült közülük egy külön tankban. Az akvárium indítása után pár hónappal vettem 10 corydorast is, ők is jól vannak azóta, vagyis kb 1,5 éve.

120 literes akváriumról van szó.

A növényzet egészséges.

ammónia, nitrit méréshatár alatt.

heti 20-30% vízcsere aljzattisztítással egybekötve

különböző fagyasztottal etetek.


2016. jún. 5. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
a nitrogén vegyületekre érzékenyek ,de azt mondod azzal nincs gond. mennyire kemény a vized?
2016. jún. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, a nitrit méréshatár alatt van, pár hetente rá szoktam mérni Sera cseppteszttel. A nitrát 10ppm. Elég kemény a vizem, 17-18nk szokott lenni a GH, a KH is hasonló.
2016. jún. 5. 21:52
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Régebben olvastam, hogy gyakran fertőzöttek irido vírussal aminek hasonlóak a tünetei, farok és úszófoltosodás. Önmagában ritkán öl de lerombolja a hal immunrendszerét és az amúgy ártalmatlan más bakteriális és egyéb fertőzések megölik a legyengült halat. Ha erről van szó elképzelhető, hogy még azelőtt elpusztultak a halak mielőtt felszakadt a vírusburok és így a többi hal nem fertőződött meg. Természetesen ez csak egy lehetséges ok. Tény, hogy lágyabb vízben kellene tartani a tiéd majdnem a duplája az ideális vízkeménységnek de mégsem hinném, hogy ez végzett velük közvetlenül, viszont stresszhelyzetet okozhatott ha más vízhez szokott halakat vettél.
2016. jún. 6. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát, köszi a válaszokat. Lágyítani nem akarom a vizet, esetleg a jövőben. Akkor keresek más halat a vizembe.
2016. jún. 6. 15:20
 5/5 anonim ***** válasza:
az jó ötlet, 120 literbe már sok hal közül választhatsz.
2016. jún. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!