Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Horgásztó - Víz radar? Víz...

Horgásztó - Víz radar? Víz ért keresnék, csak milyen eszközzel lehetne?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mint ahogy említettem a kérdésben (Horgász)tavat

szeretnék építtetni . Csakhogy nincs utánpótlása a víznek. Víz eret szeretnék keresni ami táplálja . A gödör megvan , talajvíz is csak az alján van 20 - 35 cm. De a meder 2 m helyenként 3m - 4m. Még nincs nagy gond mert kicsi a kiásott terület , vissza lehet temetni. Kérdlek segítsetek , milyen eszközzel , radarral lehet a vízereket megtalálni? Talajradar ? Nincs fólia a tavamban . Agyagot szeretnék 20 cm vastagan kikenni , majd a széleit helyenként kibetonozni (vízzáró). Köszönöm ha segítetek!



2016. jún. 11. 11:04
 1/3 A kérdező kommentje:
Elnézést elírtam a "kérlek" szót! :-)
2016. jún. 11. 11:06
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Most sokan a fejüket fogják majd. Előrebocsátom, nem hiszek az ezos marhaságokban, így a varázspálcában sem, de ezt hetekig próbálgattam éjszakás műszakban a cégnél és valóban működik.

Szóval: fogsz egy KB 2-3mm vastag vas vagy réz gömb anyagot, 45cm hosszút, meghajlítod 33cm-nél derékszögbe.

A rövidebb végénél  kicsit lazán a markodba fogod, úgy hogy a hosszabb fele előre nézzen. Kicsit döntsd előre, a mutató ujjad második hajlatánál legyen a derékszög

elindulsz egy irányba, és ahol elfordul a kezedbe jobbra, vagy balra, ott az ér egyik fele. Nekem mindig befelé fordult, egy kollégámnak mindig kifelé. Sokat próbálgattuk, és mind a víz, mind a szennyvíz vezetékeket megtaláltuk ezzel a módszerrel. Később a saját földemen is így találtam meg, hova érdemes kutat fúrni.

2016. jún. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás lennék ha ez működne! Ki is próbálom . Köszönöm! :)
2016. jún. 15. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!