Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halak tudnak szeretni valakit?

A halak tudnak szeretni valakit?

Figyelt kérdés
Van két halam akit imádok és azon gondolkoztam hogy ők vajon tudnak szeretni engem?

2016. jún. 12. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem, annyira kicsi az agyuk , hogy nincs memóriàjuk! Csak szinte ösztönös dolgokra telik, meg se nagyon ismernek.
2016. jún. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%
azt ne hidd előző! a trophusjaim csak nekem jönnek elő, a kezemből esznek, ha más megy az akvárium elég az elején ijedősök, biztos vagyok benne , hogy megismernek, még ha nem is szeretnek :)
2016. jún. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Ràdióban halottam, hogy egy normàl méretü gömb akvàriumban élő aranyhal mire úszik egy kört addigra elfelwjti miket làtott ezért mindig újdonsàgot làt. Ezek szerint rossz forràsa volt a hìrnek.
2016. jún. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
42%
azt nem tudom, aranyhalm nem volt még soha, de a sügérek nagy okosak.
2016. jún. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3-mas, ez a legenda ott bukik meg, hogy gömb akváriumban aranyhal...


...mivel gömb akváriumba aranyhal maximum elpusztulni megy, szóval egy épp bediliző, agonizáló aranyhaltól túl sok agyi kapacitás, meg szeretet nem igen várható el.


Egyébként ami a memóriát illeti, tényleg kicsi az agyuk, ezért arra specializálódott, ami az életben maradásukhoz kell.

Mivel a természetben pl nem kell labirintuson keresztül menniük, ezért abban nyilván rossz.

És aki így akarja egy hal eszét más állattal összehasonlítani, annak sincs több esze egy halnál.


Szeretni egyébként nem tudnak.

De arcokat, formákat határozottan felismernek, és pl képesek a kajával összekötni.

2016. jún. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!