Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 72 literes akváriumba ti mit...

72 literes akváriumba ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Van egy már berendezett, jó szűréssel, világítással rendelkező akváriumom, csak nem tudom milyen halakat tehetnék bele.


Amin gondolkoztam : fekete-tetra 8-10 db

Vagy (tudom hogy nem lenne szabad, de ) 2db aranyhal osztottfarkú, talán oroszlánfejű, vagy teleszkópszemű) ti mit tennétek bele?

Az akváriumról csatolok képet ha szeretnétek.



2016. jún. 13. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:
fekete tetra 100-120 litertől tartható , aranyhal 200-300 ltiertől.... miért nem olvasol utána a kiválasztott halak igényeinek?
2016. jún. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
több akvarisztikai üzletben érdeklődtem , és ott 8 db-ot ajánlottak (nem állatkereskedésre gondolok) és én inkább ezt venném alapul, nem a diszhal.infon írtakat
2016. jún. 13. 19:17
 3/10 anonim ***** válasza:

A díszhalinfót hozzáértő emberek szerkesztik, akiknek nem az a lényeg, hogy eladják neked a halat.

Az eladónak kb annyi képesítése van, mint egy tescós eladónak. Ő nem akvarista, ő csak pár napig megőrzi a halakat és eladja.

Nekem az első akváriumom 85 literes volt, az eladó (aki egy rendkívül kedves fiatalember volt) egy ultragagyi szűrőt adott, ami még 30 literbe is kevés (50-100 liter volt ráírva, de tudjuk, hogy ezek el vannak méretezve), persze a bejáratásról nem beszélt. 5 teleszkópszemű aranyhalat és 6 vitorlás javasolt bele. Az aranyhalak szemét kicsipkedték a vitorlások, pár nap múlva elpusztult az összes.

Aztán utána kicsit utánaolvastam, a megmaradt 3 vitorlást visszavittem és vettem abba való halakat.

Azóta több akváriumom is van.

2016. jún. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
akkor vedd alapul bármelyik külföldi honlapot... Figyelj gondold az eladó helyébe magát. Bemész elmondod, h melyik hal tetszik ,elmondod ,h mekkora az akváriumod. Hülye lenne azt mondani, h nem adja el neked a tetrat mert kicsi a 70 liter, mert akkor kijössz, bemész a legközelebbi boltba és ott veszed meg. ÉRted?
2016. jún. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

az ország egyik legjobb boltja. fura mód ő se ajánlja 70 literbe...


[link]

2016. jún. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
szóval ki a hitelesebb számodra egy biológus(dizshalinfo), vagy egy bolti eladó akinek lehet akváriuma sincs? :D
2016. jún. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hogy a kérdésre is válaszoljak. 10-15 csigasügeret vennék 70 literbe.


[link]

2016. jún. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Istenem.

Úgy számolj, hogy pl. van egy 2 cm-es halad, neki 2 literre van szüksége.

Nekem kisebb akváriumom van, és van benne ~10 db neon, így is nagyon szép!

2016. júl. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ja ne biológusok leírását vedd alapul, hanem olyanoknak akiknek azaz érdeke, h minden szart eladjanak neked....

téged se az eszedért fognak ellopni....

a kereskedésbe koi pontyot is eladnak akár 30 literbe is, ennyire buta nem lehetsz...

2016. júl. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ja és én se csak a diszhalinfot veszem alapul, sőt azt veszem legkevésbé ...


[link]


[link]


ezeket vedd alapul te kis dilettáns észkombájn :D

2016. júl. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!