Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egyedi akvárium készítésénél...

Egyedi akvárium készítésénél mivel lehet spórolni?

Figyelt kérdés

Egy 810 literes akváriumot szeretnék csináltatni (pont a mérete miatt egyedi) Semmi hajlított üveg stb csak sima téglalap. Ekkora akváriummal van valakinek tapasztalata? Érdemes utána érdeklődni pl üvegesnél vagy a mérete miatt már inkább csak profi akváriumosra bízni? Esetleg házilag is lehet ragasztani az üveglapokat?

Viszonyításképpen nekem egy 200-at mondtak rá első körben. Ez reális ár érte?



#ár #egyedi akvárium
2016. jún. 16. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez sok tényezők. Ha nulla tapasztalatod van az üvegragasztás terén akkor ne állj neki.
2016. jún. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

akváriumnál úgy lehet spórolni,hogy használtan veszed. úgy kb a feléért meg tudod venni, mint újonnan.

lehet nem lesz pont méretre igazított, de úgy is találsz hasonló méretűt. legalábbis én nekem rengeteg aksim van és mindet használatan vettem. nem bántam meg, legalább spóroltam

2016. jún. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%

Hol laksz? Sztem ne üvegessel csináltasd, hanem akvárium készítővel aki már rutinos ekkora akvárium építésében. te végképp ne . :) nekem 594 literes van.

tőle vettem:

[link]

Ez debreceni ürge.

De tudok Bp-n és Dunántúlon is szakembert aki nagy akvákat épít. sztem 200 sok érte. függ az üveg vastagságtól is, de sztem az még 10 mm-es üvegből lehet csinálni, a 12 mm -es már jóval drágább.

2016. jún. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
a szűréssel jobban lehet spórolni. akár szivaccsal is lehet szűrni+ légpuma. miket akarsz tartani benne?
2016. jún. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Debrecenben vagyok én is.=) És ékszerteknős lenne benne a lakó.
2016. jún. 16. 18:58
 6/8 A kérdező kommentje:
Használtam próbáltam nézelődni, de mivel ékszerteknősnek főleg az alapterület a lényeg és nem a magassággal kellene elérni a plusz litereket, ezért nem nagyon találtam hasonlót sem. Én 150 x 90 cm-eset szeretnék, ami csak 60 cm magas.
2016. jún. 16. 19:01
 7/8 elwera ***** válasza:
A víznek nagy a nyomása és a teki még pluszban rugdossa is néha az akvárium oldalát, ezért ne az üvegvastagságon spórolj. Legyen elég masszív, vastag üvegből.
2016. jún. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
jó dolga lesz a tekinek, de nagyon nagy pazarlás. :) 25-35 petrochromisnak ideális medence lenne :)
2016. jún. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!