Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan lehetne az Eheim 2213...

Hogyan lehetne az Eheim 2213 típusú külső szűrő tömítetlensét kiküszöbölni?

Figyelt kérdés

A szűrő már kb 15-20 éves. A rotor januárban lett bele vásárolva (mert az előző két helyen törtött volt), és bosszantó, hogy nem tudom még mindíg használni.A tömítetlenség a tertály és a fejrésznél jelentkezik.Az előző gyári tömítés megrepedezett és ki kellett cserélni. Vettem már bele O-gyűrűt (nem Eheim műárkájút), tekertem már rá teflon szalagot és a kettőt együtt is, de nem használt. Nem akarok ezért 3-4 ezer fornitot kiadni, csakhogy eredeti legyen benne.

Mit tudnék még tenni, hogy a tömítés többször bontható legyen?

Kinek milyen tapasztalatai vannak ezzel a típusú külső szűrővel?



2016. júl. 17. 10:28
 1/2 anonim válasza:

Azt kell látnod a tartályon keresztül ha összerakod, hogy kicsit szétlapul, körben felfekszik és hogy nincs megcsavarodva.

Ha nem törött sehol, akkor vékony az O gyűrű -> nem tömít. Én se gyárit vettem és elsőre jót kaptam 300 Ft-ért. Én vittem az eredetit és mondtam az eladónak, hogy ilyet legyen szíves. Ő mondta, hogy jól el van már deformálódva mérőszerszám elő, kis számítógép csapkodás és mondta val. ez az.

2016. júl. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
már mindegy mert megvettem az eredetit 3000-ért :(
2016. júl. 26. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!