Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem kókuszt, hogy bújtatót...

Vettem kókuszt, hogy bújtatót készítsek. Megpucoltam, kifúrtam, kétszer kiforráztam, de még mindig kicsit megszínezi a tiszta vizet. Mikor tehetem be az akváriumba? Nem lesz baja a halaknak?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 16. 09:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Azonnal. A savat még engedni fogja egy ideig, de ez a dél-amerikai halaknak éppen jó.
2010. ápr. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én ugy csináltam(és jó,senkinek semmi baja) hogy a kókuszt félbevágtam,és az egyik félre fűrőszeltem egy bejáratot a másik felet pedig mégegyszer félbevágtam így 3 bujkáló van.A kókuszt teljesen kiszedtem,a fehér rész alatt van még egy barna réteg azt is lekapartam.Utána késsel lekapartam azt a szőrszerű részt a külsejéről,aztán lobogó vízben 5percre kifőztem.Ezt követett 3nap vödörben ázás(napi 100%vízcsere a vödrön) és egy sikálás után akvárium.Ezek után nem engedte a színét sem,csak egynagyon picit de ahogy már leírták,fogja is még picit.Szia(van aki főzés után kapásból az akváriumba teszi,én ezt nem tenném,de túlélték a halai.)
2010. ápr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok.

10 éve egyszer sem főztem ki a kókuszt. A háncsot meg lassan úgyis lerágják az ancik.

2010. ápr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a segítséget! ?ár beraktam tegnap este és szerencsére nem lett bajuk. Már bele is mászott az egyik anci. Örülök neki, jó hogy ilyen egyszerűen és olcsón tudtam nekik bújtatót csinálni.:-)
2010. ápr. 17. 14:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!