Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Belső szűrő készítéséhez...

Belső szűrő készítéséhez valami ötlet?

Figyelt kérdés
Szivattyúm van, hogy oldható meg esztétikusan és praktikusan a szűrőanyag befogása?

2016. júl. 18. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
milyen szivattyú?
2016. júl. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Német típusú (TÜV GS Dennerle)

Adatai:

Hmax: 0,7m

Qmax: 4,5l/min

Teljesítmény 4,5W

2016. júl. 18. 14:06
 3/7 A kérdező kommentje:

illetve van egy másik, ami szintén ez a márka, csak kisebb teljesítményű.

A szűrő egyébként egy 110 literes akváriumba kellene kiegészítő szűrőnek, amolyan belső biológiai szűrésként.


Itt egy kép róluk:

[link]

2016. júl. 18. 14:17
 4/7 A kérdező kommentje:
az alkatrészeik kompatibilisek egymással
2016. júl. 18. 14:18
 5/7 anonim ***** válasza:
egy szivattyúból hogy akarsz szűrőt ccsiálni? el se tudom képzelni, főleg belső szűrőt. :) vízpumpával tudsz csinálni külső szűrőt, vödröset vagy szűrőakváriumot. de abból erősebb kell, ez a 270l/h az nagyon karcsú.
2016. júl. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Már többször csináltam belső szürőt, csak nem üzemelt elég nagy hatásfokkal és szért tettem fel ezt a kérdést. Egy erősebb palack (laboratóriumi alkoholos) menetes kupakják kifúrtam és erre csatlakoztattam a szivattyút. A töltetet a palackb helyeztem, a palacot pedig alul több helyen kifúrtam. A szivattyú átszívta a szűrőrétegen a vizet alilról felfelé. Működött, csak nem elég nagy hatásfokon.
2016. júl. 18. 16:42
 7/7 A kérdező kommentje:
És még egyszer mondom, hogy kiegészítő szűrésről lenne szó!
2016. júl. 18. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!