Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem szénkefés pumpát (kisállat...

NikaX kérdése:

Nem szénkefés pumpát (kisállat itatóba) lehet ecettel tisztítani?

Figyelt kérdés

Nem igényel karbantartást, de vízköves és büdös volt.

Először bugyborékolt az ecet, és fehéres vm oldódott ki.Szénkefésnél ilyen sose volt.

Kiráztam belőle az öblítéshez használt vizet. Vm lötyög, kopog a pumpában, de működik.

Félek, hogy vm kioldódott az ecetben, nem vízkő, hanem káros anyag. Nem merem így visszatenni az itatóba.



2016. júl. 24. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha vízköves volt, akkor a vízkő oldódott fel.

Nem hinném, hogy bármi más feloldódna benne.

2016. júl. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm megnyugtató válaszodat!
2016. júl. 25. 10:03
 3/5 A kérdező kommentje:

Közben eszembe jutott vm. Azt írták, csak víz pumpálására alkalmas, sav(as folyadék) pumpálására nem. Ezért ijedtem meg. Mert az ecet ugye sav. Viszont valamivel le kell szednem a vízkövet, mert ugye ami vízben használatos, az vízköves lesz, amivel viszont azt el tudom távolítani, az savas...

Nem értem, hogy ha nem ér a motorhoz a folyadék, akkor miért nem teljesen mindegy, mit pumpáltatok vele? Vagy konkrétan savra gondoltak? Ami mondjuk oldaná a pumpa alkaltrészeit? Pl. sósav?

2016. júl. 25. 11:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon erős sav (30%-os ipari sósav) meg tud olvasztani nem sav álló vékony műanyagokat, tönkretehet tömítéseket, gondolom valami ilyen lehet a háttérben, de konkrétan nem tudom.


Egyébként létezik lúgos alapú vízkőoldó, azt hiszem, pl a cillit beng is lúgos.

Bár őszintén szólva szerintem ha marad egy kis maradvány, sokkal károsabb egy vízi élővilágra a cillit, mint az ecet.

Meg az ecet szerintem gyengébb, mint a cillit.

SZóval szerintem nem lesz gond azzal, ha néha kiecetezed.

2016. júl. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!

Most már tényleg nyugodt szívvel használom tovább a pumpát.

2016. júl. 25. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!