Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meghalt a dalmata molly-m és...

Meghalt a dalmata molly-m és az algaevőm, miért lehetett?

Figyelt kérdés

az alga evő pár napja csak lennt "aludt" a kavicsokon, de ha megpiszkáltam az akváriumot akkor felment és visszament,

erre mára már nem is volt meg,

mondták hogy a guppik (kettő van) megeszik ha meghal,

már este nem is igazán figyeltem mert mindig beleolvad a környezetébe és alig találtam meg,

a molly-m meg tegnap lenn volt a kavicsokon (valószinüleg tegnap már meghalt az algaevőm) és ha kicsit felemelkedett a vizbe akkor szép lassan vissza zuhant, én azt hittem h csak picit tul ette magát, de reggelre meghalt. elvagyok keseredve pedig többször kapnak KEVÉS fertötlenítőt, mindig vizcserekor klórtalanítót, amikor darakóros volt két halam gyógyszert vettem nekik meggyógyultak, rendszeresen etetem őket, soha nem marad ki.

van levegőztető, és eddig semmi baj nem volt.

miért lehet ez?

pedig a kedvenc halacskám pusztult el mert mindig odajött az ujjamhoz és meg puszikálta:(


2010. ápr. 17. 13:27
 1/6 A kérdező kommentje:
már a gömb molly-m is haldoklik, olyan mint ha nem menne neki az uszás, csak lebeg, de szegényke még kűzd h éljen:'(:'(:'(:'(
2010. ápr. 17. 17:52
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
Nem írtál semmit az akváriumodról, vizedről,növényekről,halakról, berendezésedről,fűtés, szűrés, levegőztetés, világítás, fűtés, etetés stb ? Vizet hogyan és milyen gyakorisággal cserész? Ezek fontos dolgok, ha választ szeretnél kapni.
2010. ápr. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

szűröm nincs, és vízmelegítőm sincs, van most benne 5 halam, az akvárium 20 liter körüli, növény nincs benne, mert amikor vettem két szálat 600 forintért és ahogy beraktam, mivel olyan kis nyekenyóka gaz volt hogy a "leveleit" "eldobta magától" és mindig azokat kellet halásszam meguntam és inkább kivettem, a vizet 2 hetente cserélem tisztítom az akváriumot, van benne szép akváriumi kavics, meg pár díszkagyló, ami jól mutat benne, világítás nincs , mert úgy gondolom amikor világos van elég nekik, amikor meg sötét van akkor meg aludjanak, mert valamikor azt is kell:)

klórtalanítót szoktam használni az elő írtnak megfelelően, metilénkéket minden vízcserekor.

még csak 3-4 hete van akváriumom, de próbálom a legjobbat kihozni, mert nagyon szeretem őket, és ahogy lehetőség van, máris veszek bele több mindent.

2010. ápr. 19. 16:13
 4/6 A kérdező kommentje:

azt elfelejtettem hogy a gömb mollym is elpusztult még az nap:(

de a többinek semmi tünete nincs.

2010. ápr. 19. 16:14
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Hát azt hiszem a választ meg is kaptad, mármint, hogy mit kell beszerezned mielőtt új halakat veszel.A víz 20-30%-át cseréld le hetente, klórtalanított vízre.A metilénkék gyógyszer, akkor használd, ha szükséges.A mollyt 25-26 fokos vízben tartsd.Vigyázz a túletetéssel és szerezd be a hiányzó cuccokat.Ajánlanám egy akvarisztikai szakkönyv elolvasását, mer így nagyon sok probléma fog lenni.
2010. ápr. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm,

azt hiszem amugy h valami betegségett hozott be az egyik hal amejik elpusztult az alga evő, mert ő is meghalt, nem sokkal utána mikor hoztam haza,

és sztem a darakórt is amit ki tudtam kezelni is tölük kapták el,

egyébként sztem jól érezték magukat de vízmelegítőt mindenképp beszerzek,

és a klórtalanítót már használom, a metilénkéket meg akkor ritkábban fogom alkalmazni de most azért alkalmaztam mert volt halálozás.

köszönöm a válaszokat,

2010. ápr. 19. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!