Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a különbség a külső szűrők...

Hozsosimon kérdése:

Mi a különbség a külső szűrők között?

Figyelt kérdés
Az ugyan akkora teljesítményű szűrők között mi a különbség? Találtam az akváriumomhoz 26ezerért sunsun-t meg 50ezerért eheim-et. Na de mitől más az, ami dupla annyiba kerül? Oké, az egyikhez van szüröanyag is meg esetleg egyel több kosár. És még? :)
2016. júl. 31. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

ami különbség van egy német meg egy kínai kocsi között...

minőség, teljesítmény, hang, alkatrész ellátottság/ szerviz lehetőség. + ahogy írtad szűrőanyag. a két véglete nézted , a tetra, jbl a kettő között van, kínai szart ne vegyél.

2016. júl. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Pl nyomaték.

Egy sunsunra ráírhatják, hogy pl 800 l/h, tud is annyit üresen, de beért szűrőközeggel jó ha 300 l/h marad belőle.

Természetesen egy eheimet is jócskán lefog egy eliszaposodott szűrőközeg, de azért mégsem 30%-át tudja a névleges teljesítménynek, hanem mondjuk 60%-át.


Illesztési problémák is lehetnek noname kínaiaknál, nagy általánosságban hangosabb is egy olcsóbb gép (bár itt vannak átfedések)

Az említett alkatrész ellátás is fontos tényező egy nagyobb teljesítményű gépnél, hiszen az nem egy párezres belső szűrő, hogy ha elromlik, kidobjuk.

Nem mindegy, hogy pl 10 év múlva is a piacon lesz a gyártó, kompatibilis, bárhol beszerezhető alkatrészekkel, vagy egy 2000 ft-os alkatrész miatt ki kell dobni az egészet.


Hozzáteszem, az eheimnél azért erre jócskán rátesznek egy lapáttal, de mondjuk jogosan, mint ahogy a világon minden márkát meg kell fizetni, ez alól az eheim sem kivétel.

Ugyanúgy az ada, az is jó, de az árnak egy jelentős része a presztizs,a márka.

Én amúgy külsőbe, belsőbe jbl párti vagyok (nem az energiatakarékos green változat, azt nem szeretem) amit még kipróbálnék az a tetra, de nem tudom kipróbálni, mert nem romlik el a jbl. :)

2016. júl. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az Eheim erősen túlárazott. Évekig volt egy kínai Evolution 2212 -es 1200liter/órás szűrőm, ez előtte Aquatec Astro , most Atman 3338-as néven fut kis dizájn változtatással, de ugyan az, tehát alkatrész még mindig van hozzá. Kb 5 évig használtam, és semmi baj nem volt vele. Aztán én is beleugrottam abban, hogy a növényes akváriumhoz brutál szűrő kell, így vettem egy 2080-as Eheim Prof3-ast de nem vagyok elszállva tőle. Semmivel sem minőségibb mint a kínai. Hangos, az emeleten hallom ahogy dübörög, a kézi feltöltő pumpája használhatatlan, ráadásul 3 évesen egy takarítás után két a fejet rögzítő békazár fülei letörtek a vödörről, és egy új 24 ezer forint lenne. De gyakran olvasni például az adapter töréséről is.

Alkatrész ellátásról annyit, hogy pl sok prof3 2075-ösnek gyakran meghal a szintén használhatatlan feltöltőpumpája,ráadásul úgy, hogy egyik napról a másikra elkezd folyatni a szűrő. De venni nem tudsz bele, vagyis a fejbe alkatrészt. ha gari időn belül vagy, akkor kapsz egy másik fejet, ha ezen kívül, akkor kénytelen vagy venni egy komplettet ami annyi mint egy kínai szűrő. Vagy valahogy ledugózod. Sunsun ismeretlen a számomra, de Atman-t tudom ajánlani, vagy esetleg a Tetra-t

2016. aug. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az evolution (atman) külsők legendásan jók, asszem anno jbl licencű kínai volt, évtizedek óta a piacon van, össze nem lehet hasonlítani egy jöttment összetákolt sose hallott csingcsung valamivel.
2016. aug. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!