Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek mi lehet a baja a...

Szerintetek mi lehet a baja a halnak (óriás vitorlás algaevőharcsa)? Kép a leírásban.

Figyelt kérdés

Egy ideje ilyen fakó foltok jelentek meg a halon, néha kevésbé látszik, de most eléggé, ahogy az alábbi képen is látható.


[link]


Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. aug. 5. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha egyéb tünete nincs(étvágytalanság, bágyadtság) akkor lehet, hogy eredetileg ilyen a színe vagy stressz miatt van.


Jó lenne tudni, hogy mekkora az akvárium és milyen halak vannak, illetve, hogy nem bántja-e másik hal.

2016. aug. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jelenleg egy 112L-es akváriumban van, illetve az alábbi halak vannak még az akváriumban: vörös neon, ramirezi, rézlazac, házmester, gurámi, tetra és dánió. Összesen kb 20-22 hal van.


Enni eszik, nemrég át lett alakítva az akvárium, ami esetleg okozhatott stresszt, viszont már korábban is voltak rajta ilyen foltok. A többi hal nem piszkálja.

2016. aug. 5. 11:00
 3/8 anonim ***** válasza:

Kicsit sok a hal,ha nem elég erős a szűrő, akkor nem b<rja feldolgozni a végtermékeket. Milyen típus?


A rossz vízminőségtől is lehet. Ha túl gyenge a szűrő, akkor ammónia, ha viszont elég erős, akkor nitrát miatt is lehet, amennyiben nem cserélsz elég vizet.

2016. aug. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egy 900l/h-ás hydor külső szűrő látja el a szűrés feladatát. Elég tiszta a víz mindig, legalábbis szemmel láthatóan. A fénynek esetleg lehet hozzá köze? Csak mert akkor csináltam a képet amikor kiírtam a kérdést, és most egyre kevésbé látszanak a foltok rajta, mintha visszanyerné a színét, mintázatát. A lámpa 10-kor kapcsolt be, és azt hiszem 10 órát világít.
2016. aug. 5. 11:25
 5/8 anonim ***** válasza:
A szűrés rendben van. Éjjel valóban kicsit halványabbak a halak, a többi tényező rendben van, tehát erről lehet szó.
2016. aug. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, akkor megnyugodtam. Azt hittem valamilyen betegsége van, azért ilyen.
2016. aug. 5. 11:51
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2016. aug. 5. 11:51
 8/8 anonim ***** válasza:
azért lassan kereshetsz neki gazdát,olyat akinek legalább 600 literes akvája van.
2016. aug. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!