Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehetséges kisebb, öntisztuló...

Lehetséges kisebb, öntisztuló halastavat építeni magántelken?

Figyelt kérdés
Egy nagyjából 20x25ös területen lehetséges egy saját halastavat kialakítani, amin nem kell vízcsere, nem kell levegőztetni, hanem mint egy természetes tó saját magát tisztítja a növényzet által? Úgy képzelem el, hogy magyar halfajokat( keszeg, dévér, snecik, harcsák, csuka) állományt telepítenék. Egyrészt ehhez mekkora terület szükséges, hogy jópár hal kényelmesen éljen benne, illetve mesterséges környezetben, megfelelő növényzettel tudok-e kielégítő feltételeket teremteni a halaknak? Köszönöm a segítséget előre is!
2016. aug. 11. 21:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%
élővíz vagy valami patak szerűség nincs a környéken? mert különben nem tudom ,h akarod kivitelezni, kicsit macerás lenne lefóliázni :DDD a tavak is kapnak utánpótlást, nem csak úgy vannak és kész :D
2016. aug. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
61%
vagy ha nagyon lelkes vagy talán működhet a dolog, ha ásol egy bányatavat :DDD
2016. aug. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Mindenképp markolót hivnek, csak a kerdes hogy a terület eleg e, es növényzettel lehet e élőhelyet alakítani édesvízi halaknak
2016. aug. 11. 23:00
 4/19 anonim ***** válasza:
61%
de ha nincs patak vagy valami a közelbe, akkor a vizet fel fogja szívni a talaj... nem értem hogy akarod kivitelezni? lefóliázod az egészet?
2016. aug. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, sajnos sehol nem talalok jo cikket igazi halastorol, de igen, egy banyatavat kotornék kicsiben tulajdonkeppen. Eg természetes tavat szeretnek reprodukálni, persze ez csak terv egyelore.
2016. aug. 11. 23:04
 6/19 A kérdező kommentje:
Gondoló. igen lehetetlen egy csatorna rendszert alakítani egy közeli patak es az én telkem között, ha nagy a távolság, illetve a pénztárcába kene nyúlni eleg mélyen. Engedélyek stb., na de a vízellátást hogy lehet máshogy pótolni?
2016. aug. 11. 23:19
 7/19 anonim ***** válasza:
61%

én se vagyok egy guru de valami vízelzáró réteg fog kelleni.

próbáld meg itt:


[link]

2016. aug. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

[link]

En pontosan erre gondolok. De nem ertem hogy szűrőrendszer nélkül, etetés nelkul egy foliazott tó hogyan maradhat fent.. Egyebkent koszonom a segitseget!:)

2016. aug. 12. 00:07
 9/19 anonim ***** válasza:
61%
úgy hogy több ezer literre jut egy hal, nincs túltelepítve. a sok növény(ez alap egy öntisztuló tóhoz) meg a talajban lévő nitrifikáló baktériumok képesek lebontani az ammóniát, nitritet,nitrátot. gondolom az elpárolgott vizet pótolni kell.
2016. aug. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Lehet is, meg nem is.


Lehet, mint ahogy szűrő nélkül is lehet akváriumot építeni.

Egy ilyen akváriumnak a térfogatának kb 2/3-át a növények foglalják el, amik gondosan kimért fényerővel vannak megvilágítva, jól tápozva, stb, szóval az egyetlen cél, az egészséges növekedés.


Ebbe a rendszerbe kerül bele annyi hal, ami kb tizede annak, mint amit egy jól szűrt akvárium elbírna, és kb 50-ed része annak a mennyiségnek, amit egy átlag ember gondol egy akváriumról, hogy mennyi halat bír el.


Szóval olyan tavat lehet csinálni, amit megtervez valami agrár mérnök, hogy adott feltételek mellett mi a maximális növény mennyiség, ami megél benne.

Aztán ebbe bele lehet tenni annyi kis méretű növény evő halat, mint kb 5-10%-a annak, mint amit egy jól szűrt tó elbírna.

Szóval ilyen harcsa, meg csuka, teljesen felejtős, dimenziókkal más feltételeket követel.

2016. aug. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!