Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezt hogy tudom eltüntetni?...

Ezt hogy tudom eltüntetni? Már próbáltam 20% ecettel, vízkőoldóval, domestossal. De nem jön le .

Figyelt kérdés

2016. aug. 20. 17:55
 1/6 A kérdező kommentje:
2016. aug. 20. 17:55
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát ha a fentiek nem vitték le, még sokszori próbálkozásra, és kis áztatással sem (kicsit álljon rajta az ecet, és dörzsölés minden irányból- így lazul rajta a vízkő réteg), akkor sósavval kellene megpróbálnod.
2016. aug. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez üveg és rajta vízkő, akkor leggyorsabb a háztartási sósav. Vegyél fel gumikesztyűt. Háztartási törlőpapirt, papírszalvétát stb. hajts össze kb. 3x3 - 4x4 cm négyzetes formára, míg több mm vastag nem lesz, akkor itass rá a sósavból és szépen kend át vele az érintett felületeket. Ha vízkő, akkor heves pezsgés mellett kitisztul az üveg, amit aztán nagy mennyiségű vízzel öblíts le úgy, hogy azonnal ki is öntöd az akváriumból. A sósav lehetőleg ne érje a szilikon tömítést. Ha maradna még valamilyen folt, akkor azt mosószeres vízzel le tudod tisztítani.
2016. aug. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sósavval töröld át, ha vakerálod, azzal csak milliónyi karcot csinálsz!

Nem mar lyukat rád a sósav, nem kell rettegni, inkább a kipárolgó klór gáz a gond! Ne hajolj fölé és nyiss ablakot! A gumikesztyű pedig alap! Szivacsra rá, megtörlöd, hagyod pezsegni, majd alaposan lezuhanyzod! Tadamm, mintha új lenne!

2016. aug. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ! Nagyon hasznosak! De nem jött le :(
2016. aug. 23. 14:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem, mert az már karc.. azt sósav se szedi le! :-D
2016. aug. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!