Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az lenne a kerdesem hogy...

Sándor Vanessza kérdése:

Az lenne a kerdesem hogy nyaralni voltam es amire vissza értem volt döglött hal a vízbe volt aki etette a halakat de döglött hal mar elvolt szinte bomolva kiszedtem atmostam mindent új víz es ugyan úgy meghalt egy hal létezhet hogy elkaptak valamit?

Figyelt kérdés
Halak,

2016. aug. 26. 03:13
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:

Először is nem kellett volna átmosni mindent és teljes vízcserét csinálni, ezzel megölted az összes lebontó baktériumot.

Szóval valószínűleg ez ölte meg a haladat.

Menj el állat kereskedésbe és vegyél olyan eszközt, amivel mérni tudod a nitrát, ammónia és nitrit szintet, továbbá vannak spéci baktérium csomagok, azt is érdemes lenne beszerezni.

Ha magas valamelyik anyag koncentrációja a vízben cserélj 40-50% vizet még mielőtt beleteszed.


Másrészt: Milyen halak, mekkora akvárium és milyen szűrés?

2016. aug. 26. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:

Lehetett természetes halál, viszont a hozzá nem értéseddel, meg az ámokfutásoddal igen komoly veszélybe sodortad az akváriumot, ezzel a húzásoddal akár az egészet lenullázhatod. Csak a szerencsén múlik. Minden esetre egy hétig csak minden másnap etess, nagyon keveset, úgy nagyobb esély van a túlélésre.


Lehet fertőzés, az ellen az átmosás meg a vízcsere annyit ér, mint ha pl szalmonellás lennél, és lezuhanyoznál.


Lehet mérgezés, ami azt jelenti, hogy eleve rosszak voltak a körülmények, a gyengék elkezdtek hullani, a mikroflóra kinyírásával meg rátettél még egy lapáttal, úgyhogy folytatódik a történet.

2016. aug. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
hány literes az akvárium? a szűrőt nem húztad ki? milyen és mennyi hal pusztult el?
2016. aug. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 Platypus ***** válasza:
Nagytakarítás helyett inkább mentél volna el bacilöttyöt venni, és valszeg nem döglött volna meg a másik halad. A többinek még most sem késő. Bacilötty+kezelt vízzel erős vízcsere valószínűleg megoldja a gondot. Már amennyiben az akvárium eredendően életképes.
2016. aug. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Olyan 30-50 literes lehet volt 2 fehér es 2 fekete mollym meg van egy olyan 10 guppim 1 ilyen szopogatoshal algaevo ebből 2 guppi es egy fekete es egy fehér molly nem húztam ki két hétig se a Szűrot se a melegítot semmit se
2016. aug. 26. 10:21
 6/32 anonim ***** válasza:
sok hal, kevés vízben... most 30 vagy 50 literes az akvád? nem mind1... mérd le az oldalait...
2016. aug. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
Na igen, ezt nevezik úgy, hogy túltelepítés. 100 liter+ kellene ezeknek a halaknak.
2016. aug. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Most nézegetek 150 litereseket az jo lessz??
2016. aug. 26. 21:40
 9/32 anonim ***** válasza:
igen
2016. aug. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
A 90 meg kicsi mar???
2016. aug. 27. 16:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!