Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új akvárium indítása indító...

VikiRicky kérdése:

Új akvárium indítása indító baktérium-kultúrával?

Figyelt kérdés

Most indítom első akváriumom, úgyhogy tapasztalatom nincsen. Első körben az akváriumba két xifo-t szeretnék telepíteni, utána gondolkozom két molly-n vagy platti-n. Az állatkereskedésben azt mondták, hogy ezek viszonylag könnyen tartható halacskák, de nem akarom a halálukat okozni a tudatlanságom miatt. Ezért is próbálok minden infót begyűjteni előtte.


Új akváriumba - ha teszek bele indító baktériumkultúrát (amit állatkereskedésben lehet venni) -, utána mennyi idő múlva kezdhetem beletenni az első halakat? Metilénkék feltétlenül szükséges az induló akváriumba, vagy az csak akkor kell, ha valami betegség alakul ki?



2016. aug. 27. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az elején. Van egy akváriumod. Ha mollyt és xifot akarsz tartani, akkor kapásból 120 litert ajánlok. Ezeknek a halaknak nagyobb terület kell. Illetve mind elevenszülők, szóval az elején aranyosak lehetnek a kishalak de mikor 2 havonta jön egy újabb adag és már nem tudod hova rakni a sok haladat akkor nem olyan szórakoztatóak.


Új akvárium indításakor a bacikultúra nagyon jó. Azt rakjál bele, metilenkék butaság. Töltsd fel vízzel, bacikultúra bele, utána 3 hetet szigorúan mennie kell, hogy a szűrőbe megtelepedjenek a halak létfenntartásához szükséges baktériumok. Bármit mond az eladó, hogy nem kell ennyit várni, ne higyj neki, ő csak azt akarja hogy minél hamarabb elvidd onnan a halakat, sőt, ha megpusztulnak az csak jó neki, mivel vissza mész újabb adagért. Szóval 3 hetet vársz a halakkal, szűrőt bekapcsolod. Naponta dobhatsz be egy csipetnyi halkaját, a kialakuló baktériumoknak segítesz ezzel. Hetente 20-250%os vízcsere így halak nélkül is, de majd ha megjönnek a halak 3 hét után, ugyanúgy heti 20-25% vízcsere.

2016. aug. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek a 78%-ossal. Tök jó, hogy előbb kérdezel és csak utána cselekedsz! :)


Írd meg, hogy mekkora az akváriumod! Ha gondolod, tudunk ötleteket adni, hogy milyen halak közül választhatsz. Ez első körben az akvárium méretétől függ, másodsorban a szűrésedtől.


A szűrő 0-24-ben menjen, takarítani se kell állandóan, csak ha már nem nyomja a vizet rendesen (belső), külső esetén 1-2x évente.

2016. aug. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igazából úgy vagyok vele, hogy az állatok is érző lények, sőt, a növények is, tehát ha új állat-/növényfajban gondolkozom, először mindig utána nézek, hogy milyen körülmények között kell tartani, és hogy én tudom-e ezt biztosítani neki. :) Bár tudom, hogy ezt nagyon sokan nem így csinálják sajnos....


Akkor azt hiszem, már itt kompromisszumra lesz szükség.... Az akváriumom ugyanis csak 70 literes.... Ha mondjuk csak xifo-t, vagy csak molly-t teszek bele (1 párt), akkor is kell a 120 liter? Vagy így, ha csak az egyiket választom ki, és egy párt rakok bele, akkor elég a 70 liter? Vagy esetleg úgy lehet, hogy 1 molly és 1 xifo kerül az akváriumba? Még utánaolvasgatva a guppi az, amiben gondolkozhatok... Ha csak ezeket választom, akkor mennyi mehet belőle az akváriumba?

2016. aug. 28. 20:15
 4/5 anonim ***** válasza:
1 db mollynak is 100+ liter kell :) Nem a darabszámon múlik. Nem csak elevenszülő halak vannak a világon, én azokat nem is nagyon ajánlanám. 70 literbe nyugodtan rakhatsz pl 10 darab galaxy razbórát. Ők nanohalak, kicsikék, de nagyon édesek. Ilyen méretben van még amandalazac is esetleg, belőlük is lehet 10-12. Ők középső és felső vízszinten mozognak leginkább. Alsó vízszintekre ajánlok panda corydoras (panda törpe páncélosharcsa) halacskákat. Nagyon jófejek. Belőlük is mehet kb 6 db mivel csapathalak. Így kb 10 nanohallal és 6 coryval okés lenne egy 70 literes, és azért lesz mozgolódás is. :) A nanohalak kicsik, szóval ők nem terhelik úgy a vízet, mint a böszme nagy mollyk és így több is tartható 70 literben.
2016. aug. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Felírtam a halacskák neveit, aztán majd meglátogatom az állatkereskedést, és megnézem, hogy belőlük milyeneket lehetne kapni. :) Most még úgyis a három hétnek le kell telnie, addig még várnom kell, mert tegnap tettem bele a biostartot.
2016. aug. 30. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!