Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen harcsafajták vannak...

Milyen harcsafajták vannak amik 1 m -nél nem nőnek nagyobbra és élőhallal is etethetők? Lesőharcsa?

Figyelt kérdés
Nem akarok nehezen beszerezhető drága és kényes halakt,valami szívósabb fajtát,gondoltam a lesőharcsára ismha azzal van valakinek tapasztalata írja le azt is.Bár a leső nagyra nő a természetben.
2016. aug. 27. 14:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A lesőharcsa szép nagyra nő, a törpeharcsa is ugyanolyan igénytelen és etethető élő hallal
2016. aug. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A leső akváriumban is nagyra nő?
2016. aug. 27. 15:30
 3/16 anonim ***** válasza:
Olyan 1-1,5 m
2016. aug. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

2 méternél is nagyobbra nő, ráadásul társas életmódot folytat.

Egy kis érdekesség: vannak arra vonatkozó felvételek, hogy madarakat és emlősöket is megtámadnak.

Sőt, egyes történetek szerint a legnagyobb példányok embereket is megtámadnak. Sőt... Ebben nem tudom mennyi igazság lehet, mert a legnagyobb kifogott példány sem érte el a 3 métert, de azért ideális körülmények között szép nagyra nőnek.

2016. aug. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Platypus ***** válasza:

Egy egészséges akváriumban a halak simán elérik a természetbeli maximális méretüket. Néhány esetben jóval nagyobbat is. Az akváriumban kicsi marad a hal egy borzasztóan káros tévképzet. Abból alakult ki, hogy rosszul gondozott, mocskos vizű akváriumban valóban besülnek a halak. Mert betegen nem tudnak megnőni.


De úgy egyébként nagyon rossz a hozzáállásod az egész akvarisztikához. Alapvető ismereteid sincsenek, és fő szempontod szerint élő halak megevését szeretnéd bámulni. Ez így nem fog semmi jóra vezetni...

2016. aug. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Platypusnak nagyon igaza van.

Egyébként egy 1 méteres halnak is 5-10 ezer literes akváriumra van szüksége, bár ha jól átgondolod, az ilyen hatalmas harcsák egy nagy kerti tóba valók.

A lesőharcsák ráadásul 5-20 fős csoportokban élnek. Ehhez egy valódi tóra van szükség.

egyébként, ha kicsit utánaolvasol vannak olyan ragadozó harcsák, amelyeket már pár száz literes akváriumban lehet tartani.

2016. aug. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mér lenne rossz a hozzáállásom?Akváriumot akkorát csinálok neki amekkora neki kell.Nem holmi apró 1000l es vackot képzeltem el neki,annál egy kicsit többre gondoltam,különben meg az oldal lényege hogy kérdezzünk mint a neve is említi,hát tessék,kérdeztem,a többire nem vagyok kíváncsi.
2016. aug. 27. 23:40
 8/16 anonim ***** válasza:

Tudod egy ekkora akváriumhoz nagy szakértelem és rengeteg pénz kell. Milliós tétel ekkora akváriumok létrehozása és itt még nem is olyanról beszélünk, ami egy lesőharcsának elég lenne.


"Nem akarok nehezen beszerezhető drága és kényes halakt"

Ezt meg megint nem tudom hová tenni, egy ekkora akvárium normális üzemeltetéséhez képest pár ezer vagy pár tízezer forint nem tétel, ahogy az sem, ha pár száz kilométert utazni kell érte (csak a halnak túl kell élni az utat).


Itt van párharcsa, ami kevésbé igényel nagy teret és kevésbé költséges a tartása és eszik élő halat. Az igényei is le vannak írva:

[link]

[link] Ezt ajánlom neked.

[link] Óvatosan, ő mérgező!

2016. aug. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A zsákoson gondolkodtam de az a 30 cm nekem kicsi,elveszik az akváriumomban.A békaszájút is olvastam,de ő meg túl lusta,rejtőzködő,így szerintem a békaharcsa lesz a választásom,a lesőre csak kíváncsi voltam,a békaharcsa simán eléri az 1 m t,mindenkinek köszönöm a válaszokat.Az utolsónak írva:Azért kell igénytelen hal mert az akvárium szűrésére és levegőztetésére nem nagy esély van,az akvárium lehet akármekkora de a többivel gond lesz.De persze nem akarom hogy a víz koszos legyen.De majd megoldom.
2016. aug. 28. 11:42
 10/16 anonim ***** válasza:

Mindegy mennyire igénytelen a hal, SZŰRÉS MINDENKÉPPEN KELL!!!!

Egyébként nekem is van békeharcsám. És akváriumban nem igazán nőnek ekkorára.

Az 1 méter náluk szerintem kb olyan, mint a lesőharcsáknál a 2,5 méter :D

És mint mondtam, a lesőharcsa társas, garzonlakás méretű akvában lehetne normálisan tartani.

2016. aug. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!