Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az egyik vitorlás halam...

Az egyik vitorlás halam nagyon fel van fújódva, és nem látom hogy ürített volna az éjszaka vagy egész nap! Hogy segítsek rajta?

Figyelt kérdés
Már régóta nálam van, így látom hogy baja van, alig mozog... Fagyasztott szúnyoglárvát kaptak főleg az előző napokban. Tegnap este nem láttam hogy baj lenne vele, evett mint mindig jó étvággyal. Nem tudom mit tegyek!:( Segítsetek kérlek!
2008. okt. 1. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Ahogy így leírtad szerintem hasvízkór lehet.Vegyél nekki a halasboltban gyógyszert lehet kapni hasvízkór ellen.Azzal kezeld le a halat.
2008. okt. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

nem hasvízkórnak tűnik... sajnos többször is volt már hozzá "szerencsém", mióta halakat tartok, de ez most nem az

lehet bélelzáródás egy vitinél?

2008. okt. 1. 20:27
 3/4 A kérdező kommentje:
Baktorpur direct-tel kezeltem, és baktotabsot kapnak azóta enni, de őt nem látom hogy enne.
2008. okt. 4. 10:29
 4/4 kzs ***** válasza:

Amennyiben más jel nem mutatkozik, nagyon valószínű, hogy gyomorgyulladása van.

(Gastroenteritis)

Kívülről a hastájék duzzadt, a hal színe sötétebb a kelleténél. A betegség kezdetében a halnak van még étvágya, de egyre közömbösebben fog viselkedni. Mígnem a végbél enyhén kitüremkedik, vörösessé válik. Többnyire ekkor kezd a hal étvágytalanná váli, soványodni.

Ezt a betegséget többnyire a faj igényeinek nem megfelelő, vagy túl egyoldalú etetés okozza. Kiváltó ok lehet a szennyezett tubifex, illetve a dohos, avas száraz eleség.


Akárhogyan is történt, most a legfontosabb a diéta jellegű táplálás Aqua-Food gyógyhaltáppal.

Aquafurán tablettát is használj.

Jó pár napig tartó koplaltatás után könnyen emészthető táplálékkal (pl. plankton) kezdd el a "normális" etetést.

2008. okt. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!