Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meszes az akvarium vizem?

Meszes az akvarium vizem?

Figyelt kérdés
Az uj akvariumomba vettem uj talajt, ami sarga es apro,, kb 1-2 mm-es darabokbol all. Parszor atmostam es beraktam az akvariumomba. Par oraval kesobb teljesen felhabzott a viz, meghozza a levegozteto buborekjai keltettek a habot. Atmostam a levegoztetom, de nem javult semmi. Nem lehet, hgy nagyon meszes a kavics, es a mesz kioldodott es amiatt habzik a viz? Ha tenyleg ez van, mennyire veszelyes a halaimra es mit tudok csinalni, hogy ne habozodjon ujra? A valaszokt elore koszonom

2016. szept. 1. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Szedd le a habot, várj pár napot.

Mérj keménységet, hogy tényleg mész e, ha az, felmegy a keménység.

Lágyvizes halak rosszul viselik.

2016. szept. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hogyha a "párszor átmostam" azt jelenti, hogy kézmeleg vízben átlögybölted kétszer-háromszor, akkor inkább szedd ki az aljzatot és mosd át alaposan, váltott (forró, majd hideg) vízsugárral! Nekem is volt egyszer ilyen, nem volt megfelelően átmosva az aljzat, opálos lett a víz. Az ilyen nagyon apró kavicsos aljzatot jó sokáig kell mosni.
2016. szept. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ha kemény lúgos vized van akkor nem mész, mert abban nem oldódik ,sav oldja a meszet...
2016. szept. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!