Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Barbár a halam. Mit tegyek? SOS

Barbár a halam. Mit tegyek? SOS

Figyelt kérdés
2014-ben vettem egy 15 literes akváriumot amiben egy öreg sziámi harcoshalat tartottam. Egy idő után úgy gondoltam hogy veszek neki társakat mert még van hely. A boltban rögtönzésből kellett választanom, és és én idióta egy vörös lábeot választottam egy mollyval. A kegyetlen hal megnőtt és gondtalanul végzett a mollyval és a sziámival is. A boltban azt mondták hogy nem veszik vissza, de állítólag szeret kergetőzni a fajtársaival ami egy baromság mert nem lehet párban tartani, de ugy gondoltam hogy a boltos csak tudja, így lett egy társa amit meg is ölt. Utána úgy gondoltam hogy ha már mindenképp venni akarok másik halat akkor veszek olyan halat amivel a boltban tartották, vagyis lándzsafoltú pontylazacot. Így lett 2 pontylazac társa amikkel 2 évig eléldegélt, és a közelmúltban megajándékoztak 2 vitorláshallal. 5-en éltek 2 hónapig amíg tegnap megint rájött a lábeora a gyilkolás és megölte az egyik pontylazacot és a másikat is akarja. Szóval most arra gondoltam hogy veszek elválasztót és berakom középre, de nem tudom hogy ez meddig lenne jó. Próbáltam elajándékozni a lábeot de csak eledelnek vették volna meg én pedig nem akarom megölni. Légyszi a szemrehányó kommenteket most mellőzzük mert tudom hogy ez az egész mekkora baromság volt de már nem tudom vissza csinálni. Légyszi egítsetek

#akvarisztika #halak #agresszív halak
2016. szept. 2. 13:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
te vagy barbár... 15 literbe nem tartható hal, 30 liter a minimum. vitorlásnak legalább 200 literes kellene. egy szerencsétlen állatkínzó vagy...
2016. szept. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
de vissza tudod csinálni ,add el a halat te nyomorult...
2016. szept. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

"Próbáltam elajándékozni a lábeot de csak eledelnek vették volna meg én pedig nem akarom megölni."


Nem számoltam, de már vagy 10 halat megöltél a sztoriban. (Nem, nem a lábeo ölte meg őket, hanem te, aki összevásároltad és lehetetlen körülmények közt tartottad őket.)


Ajánld fel ingyen valami akvarisztikai oldalon valakinek, aki szeretne ilyen halat.

2016. szept. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Platypus ***** válasza:
Facebook Akvaristák vagy Magyar akvaristák csoport, hirdesd meg ingyen elvihetőnek, a továbbiakban pedig ne tarts semmilyen halat 15 literben.
2016. szept. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

1. 30 l a minimum, akkor mégis minek, árulnak a boltban 15 literest?


2.Állatkínzó? Kösz nem. Csak éppen azért a boltos is szolhatott volna 1-2 szót.

3. Nagyon jol tudom hogy baromságot csináltam, nem kell igy beszélni velem.

4. Az utolsó kommentelőnek köszönöm a válszt ez volt a legnormálisabb. Amugy en is gondoltam már arra hogy eladom és utána is neztem ilyen oldalaknak. A többi halam jól van a bajos halat elkülönítettük. És egyébként nagyon szépek és nyugodtak a sziamim is tovább élt mint az átlag éltkora ebben az akváriumban és semmi lyelét nem adta annak hogy ez kellemetlen lenne neki. És igen talán még nem értek annyira hozzá de egyre többet tanulok+ a vitorlásokat már amint mondtam nem én vettem hanem a tudtomon kívül ajándékba kaptam. A problémát próbálom megoldani minél hamarabb de ezeket kissé normálisabban is el lehetett mondani tudjátok abból is ertek én kedves aranyos kommentelők.

2016. szept. 3. 20:13
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja és a jelét pontos j vel akartam irni
2016. szept. 3. 20:14
 7/14 toma781 ***** válasza:

Azért csinálnak 30 liter alatti akváriumot mert garnélákat és csigákat lehet benne tartani de halat nem.

De bizony állatkínzás 30 liter alatt gerinces állatot tartani.

Semmien halnak nem jó a 15 liter. A vitiknek legalább 200 liter kell add el azokat is, 10-15centisre nőnek meg!

2016. szept. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi
2016. szept. 3. 22:05
 9/14 Agonoize ***** válasza:
15 liter semmire se jó max kovi ubinak :D amúgy mai világban már könnyen utána lehet nézni mindennek van sok jó oldal,fórum magyarul is szal mielőtt vesz bárki bármilyen élőlényt legalább olvasson utána mik az igényei....
2016. szept. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én pl. kis méretű párakedvelő növényeket tartok a tizenöt literes akváriumban, szépen fejlődnek benne.
2016. szept. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!