Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 200 literes 20 éves...

Van egy 200 literes 20 éves ragasztott akváriumom. Elkezdett szivárogni a víz, egyenlőre csak gyöngyözve. Van-e elsősegély vagy kiürítés újraragasztás? Hirtelen nem is tudom hova tegyem a halakat.

Figyelt kérdés

#akvarisztika #javítás #ragasztott akvárium
2016. szept. 2. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Vizesen nemigen ragad meg semmi.
2016. szept. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát 20 év alatt, el is érhetett a ragasztás. Ez a nehéz dió ilyenkor, a halak és a növények. Mindenféleképpen ürítés és ragasztás. Ha megreccsen emiatt, nagyobb baj lehet. És ha már le van ürítve, célszerű volna ellenőrizni.


Bár 20 év után, könnyen lehet, hogy 2 hét múlva máshol kezd el szivárogni... :(

2016. szept. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, titokban sejtettem hogy menthetetlen a helyzet.

A remény hal meg utoljára :(

2016. szept. 2. 19:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtem megkérdezni tegnap, hogy hol szivárog? "Hasa" van, frontoldalon? Ezt is érdemes volna megnézni( két széle, közepe), ha van eltérés, tényleg cserélni kellene, mert akkor azért kezdett folyni... :(
2016. szept. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Visszatérek a témára, hátha valaki hasznát veszi.

Tahát az akvárium egyik oldalfalának függőleges ragasztásánál kezdett gyöngyözni a víz, egyharmad magasságban. Az élő organizmusok erejére jellemzően a ragasztás és az üveg közé behatolt az algásodás.

Leengedtem a vizet pár centivel a szivárgás alá. Vettem egy F.BS nevű szilikon kaucsuk ragasztót. Letisztítottam kívül belül az üveget és szappanos szivaccsal zsírtalanítottam. Azután a víz feletti részt ragasztóztam kívül belül. 24 óra száradás után vízfeltöltés és minden rendben. Köszönöm mindenkinek aki segíteni próbált. Üdv, gypapa

2016. szept. 10. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!