Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szivárványos guppi mellé egy...

Szivárványos guppi mellé egy 75 l-es növényes aksiba milyen halat tehetek, és hány darabot?

Figyelt kérdés
Az aksim már jár üresben 2 és fél hete, jövőhéten elkezdeném benépesíteni. Szivárványos guppikat szeretnék bele, plusz még vmien halat/halakat amivel kijön, és a növényeket sem bántja. Illetve milyen algázót válasszak, ha kell bele?

2016. szept. 2. 15:49
 1/9 anonim ***** válasza:

A guppi mellé, tehetsz szifót(4), neonhalat(10), plattit (6)... szumátrai diszmárnát, vitorlás és egyéb agresszív halat ne.


Fenékjárónak, algázónak egy plekót( bár ez később hatalmas lesz), vagy ancit és páncélos harcsákat(4).


Ettől többet ne, bár nem tudom mennyi guppit akarsz tartani, lehet, hogy sokat írtam...

2016. szept. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 toma781 ***** válasza:
A xifo a neonhal a peco és az anci nem jó. A páncélosharcsa és a plati talán. Én inkább egy csapat ottot vagy egy csapat páncélosharcsát ajánlanék meg talán egy pár törpegurámit.
2016. szept. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
a plekó aki nem bántja a növényeket? :D
2016. szept. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
tudsz még ilyen akvarista okosságokat első? :D
2016. szept. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom a plattik igénylik a növényi táplálékot is, legalábbis ezt olvastam, és mivel növényes az aksim nem szeretném, hogy lelegeljék.

Köszönöm a segítségeket! :)

Akkor:

3 hím 6 nőstény guppi

Egy pár gurámi

És 4-5 violaszínű páncélosharcsa megfelelő lenne?

2016. szept. 7. 16:36
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
guppiból sztem cska hím , mert nem fogsz tudni mit kezdeni a kicsikkel. a törpe gurámi érzéken jószág, túlzottan is.
2016. szept. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 toma781 ***** válasza:
Én is inkább csak hím guppikat ajánlanék és ha tudod biztosítani a megfelelő körülményeket szerintem jó lesz
2016. szept. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én örülök neki, ha csak hímek mennek bele, hiszen mutatósabbak, és nem akarok szaporulatot sem, de úgy nem fogják bántani egymást, nem lesz rossz nekik? Illetve a darabszámok megfelelőek akkor?


Már több mint 3 hete jár az aksi üresben, halkajával növényekkel. Melyik fajta halat tegyem bele elsőnek? Ha hetente teszem bele az új álományt, úgy jó lesz? Illetve a guppikat valszeg nem egy helyről fogom beszerezni(minnél szebbeket, egészségesebbet szeretnék) szóval az nem lesz probléma, hogy csak pár darabjával érkeznek?

(Azt tudom, hogy először zacsistól kell beletenni őket, hogy keg tudják szokni a hőmérsékleteltérést, és lehetőleg a legkevesebb vízzel, nehogy valami betegséget hozzak a kereskedésből)

2016. szept. 7. 19:06
 9/9 anonim ***** válasza:

#4


Nálam ez az összeállítás bevált. A plekóval együtt. A növényeim és halaim is jól vannak. Ez csak egy vélemény volt, egyébiránt mindenki úgy csinálja, ahogy akarja.


Okosságokat nem szoktam írni, csak véleményt...

2016. szept. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!