Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől/miért pusztulhattak ki...

Mitől/miért pusztulhattak ki az alganyalóim?

Figyelt kérdés

Tudtommal az alganyaló (algaevő,kinek hogy tetszik) harcsák nem túl igényes halak,ezért nem is értem miért tűntek el napról-napra az akváriumból.

Kezdetben két nagyobb méretű alganyalóm volt, ők szaporodtak tovább. Körülbelül 8-10 kicsi alganyaló "született". Időközben az egyik szülő példány elpusztult (igazából már ezt sem értettem miért). A kicsik sem voltak már annyira aprók, amikor arra lettem figyelmes hogy napok óta sehol sem látom őket. Nyilván bujkáló életmódot élnek,de az lehetetlen hogy hónapok óta egyet sem láttam közülük,csak az egyik szülőt.

Közel 400 literes akváriumban élnek,szóval nem egyszerű a takarítás, ezért nem engedtem le a vizet és kutattam át az egész akváriumot.

Gondoltam leírom hogy milyen halakkal éltek együtt: guppik,vitorlások,xifo,betta nőstény + hím,márnák,neonhal,házmester harcsa (hirtelen ennyi jut eszembe) stb.


Előre is köszönöm a segítségeteket!



2016. szept. 6. 15:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
gondolom van fa vízben , tehát a nem megfelelő vízben keresném az okot. ennyi infóból viszont ez lehetetlen.
2016. szept. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nincs fa a vízben. Szerintem megfelelő a víz,mivel ha nem akkor az lett volna az első hogy a vitorlások és a betták kipusztulnak.
2016. szept. 6. 15:47
 3/11 toma781 ***** válasza:
Akkor az volt a baj hogy nincs semmien fa az akváriumban. Az algaevőknek szükségük van rá a megfelelő emésztéshez
2016. szept. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És milyen fára van szükségük? Gondolom nem csak bedobok egy gallyat nekik az udvarról.
2016. szept. 6. 16:06
 5/11 anonim ***** válasza:
41%
pedig majdnem :DD jó szőlő tőke, fűzfa, rózsa gyökér :D
2016. szept. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Platypus ***** válasza:
Akár az udvaron is is akadhat jó fa. A szőlőtőke és venyige például megteszi, ha nem volt pár éven belül permetezve.
2016. szept. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kell valamilyen módon fertőtleníteni a fát?
2016. szept. 6. 16:12
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
10 percig főzd tiszta vízben.
2016. szept. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, királyok vagytok :D
2016. szept. 6. 21:36
 10/11 Platypus ***** válasza:
Nem érsz semmit a főzéssel. Fertőtleníteni nem kell, csak olyan dolgokat amiket élő vízből hozol. Egy szárazföldi fa nem hordoz fertőzésveszélyt. Áztatni viszont nem árt, mert olyan szerves anyagok vannak benne, amik bomlani kezdenek a vízben. Legalább pár hétig érdemes áztatni, különben tönkrevághatja az akvárium vizét, és 400 literben azért nem egyszerű cserélni. Érdemes lenne legalább egy kis darab vasfát venned a halasnál, mert az azonnal felhasználható.
2016. szept. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!