Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Olvasnivaló (könyv, ebook,...

Olvasnivaló (könyv, ebook, netes oldal) amely a különböző biotópokkal foglalkozik, és ismerteti a tartható összes halfaját?

Figyelt kérdés

Már elolvastam egy 150 oldalas könyvet, ami teljesen kezdő akvaristáknak volt, viszont abból csak egy aksi egészséges beindításához, és üzemeléshez szükséges infókat tudtam meg, alig említett pár halfajtát, abból is a leggyakoribbakat. (Guppi platti xipho aranyhal neon vitorlás stb) viszont vmi különlegesebb aksit szeretnék összerakni, lehetőleg növényeset, így többet meg szeretnék tudni a halfajtákról... tudnátok nekem bármilyen formájú szakirodamlat(-irodalmakat) ajánlani?

Díszhal.infot ismerem, de ott kicsit nehezen igazodok el biotóp témában...



2016. szept. 7. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát pedig nem olyan nehéz eligazodni a díszhalinfón, mert kezdésnek pl a halak hátterének az adott földrész van odakarcolva, az már elég jó szűrés, utána meg általában konkrétan le van írva, hol él eredetileg.

Meg vannak biotópos cikkel is, nem túl részletes, de ad egy irányvonalat, azt nem tudom, megtaláltad e...

[link]


Itt egy kicsit legörgetsz, és az oldal felső harmadában lesznek cikk címek, dél-, közé-amerikai, afrikai, ázsiai biotópról.


Amúgy itt van egy kis kavar, ha növényeset akarsz, miért a hal fajták érdekelnek ennyire, miért nem a növények?

Ha növényest akarsz, oda népszerűbbek a nano halak:


[link]


Itt is vannak népszerű fajták rövid leírásokkal:

[link]


Növényekről:

[link]

2016. szept. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Botanikusként főként a vizi, és vízparti növények érdekeltek mindig is, így a növényes részről valszeg többet tudok, mint ami a linken le van írva.

Megörököltem egy gyári beépített 880 les aksit(1,8x0,7x0,7m), szűrőaksival. Már 2 éve üresen áll, szóval halakat nem kaptam hozzá, és egy-két dolgot ki kéne cseréljek benne(pl világítás mindenképp, és nem tudom, hogy a töbhi tartozék működik-e még). Úgy gondolom, oda a nanok elléggé picurik lennének. Amennyit tudok, hogy sűrű nővényes, gyökeres aksit fogok belőle csinálni. És hát ugye elég nagy is, szóval fér bele halacska. Fenttartási költségre havi 25-30 ezret tudnék rásszánni, így ha lágyítanom kell a vizet, az sem probléma. De még nem tudom, h milyen halakat szeretnék bele, mindenképpen vmi különlegesebbet. Vt már akvám, bettával kezdtem 70 literben, aztán az ő aksijából később törpe gömbhalas lett, illetve volt egy 280literes vitorlásom. Akkoriban csak az alapoknak jártam utána interneten, ami kb kifulladt egy aksi beindítása, és az adott halfajták igényeiben. 6 évig akváztam, 1-2 kisebb gond kivételével(pl algásodás) baj nélkül működtek, a halak egészségesek vtak. Aztán jött a diplomázás költözés stb, eladtam őket. Viszont mivel most egy sokkal komolyabb dologba vágok bele így 7 év kihagyás után, szeretnék utánajárni a dolgoknak, és egy komolyabb szakértelmet összeszedni, mert ha most elrontok vmit, az durva anyagi bukás is lesz, nem csak lelki. Így halfajták,és azok együttélése, illetve szűrőakva ismereteim szeretném amennyira csak lehet felfejleszteni.

2016. szept. 7. 22:56
 3/3 anonim ***** válasza:
42%
2016. szept. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!