Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » El lehet hozni a különleges...

El lehet hozni a különleges sósvízi halakat pl egy Maldív szigetekig nyaralás során?

Figyelt kérdés

Vagy lenne abból valami féle gond?

Kevés esélyét látom most egy egzotikus utazásnak. Már régebben is gondolkodtam sósvízi halaktartásán. Édes vízi halaink már párszor voltak,de az más.

Nézegettem az árakat hát sok,mit ne mondjak.

Mi van akkor ha kisebb az akvárium?

Bohochalnál 100 l-t ír. Az mekkora akvárium?

Valamint a korallzúzalékot elég egyszer megvenni,aztán tisztitás során csak azt is átmosni?

Tengeri só is többféle árban van pl 22 000Ft egy ilyen vödörnyi só mennyi ideig bírná? Van egy 20kg-s 600 l-re .. Meg még többféle..

Talán a só az egydüli amit nem egyszer kell megvenni, minden mást meg ritkábban.

Leginkább bohoc halon gondolkodom az nem drága meg több féle színek vannak. A nagyobbhalak között is ban ami tetszik,de 50 000ft talán kicsit sok 1 halért és akkor ez növel minden árat pl nagyobb akvárium.

Szerintetek mennyi nehéz vagy költséges egy ilyen fenntartása?


2016. szept. 11. 07:06
 1/6 anonim ***** válasza:

A tengerizés drága sport.

A hal csak "csepp" a tengerben, hogy ezzel a képzavarral éljek.

Ha nincs félmilliód különrakva rá, azzal a lendülettel el is felejtheted.

Annyiból már egy fapadosabb kisebb tengerit össze lehet dobni.

Az említett "nagyobb halak, nagyobb akvárium..." szóval egy komolyabb tengerire nyugodtan számolhatod ennek a dupláját.

A fenntartása már annyira nem drága.

2016. szept. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:
100%
Szarrá büntetnének a helyi hatóságok. Amúgy sem vadon fogott, ki tudja milyen igényű halakkal kell kezdeni a tengeri akvarisztikát. Megvannak a jól bejáratott, szívós, kezdőknek is ajánlott halfajok, amiket néhány ezerért megkapsz egy hazai boltban. Bohóchal, poroszhal, kardinálishal, kék-zöld korallsügér ésatöbbi.
2016. szept. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a tengeri akvárium árával nyugoadtan számolhatsz 1500-3000 Ft -al per literrel.
2016. szept. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ha a hal 50 ezer ft os árát sokallod akkor a tengeri akvarisztika nem neked való. elhozni nem lehet lopásnak számít és a hal se élni túl a szállítást, téged se az eszedért fognak ellopni...
2016. szept. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kata-92 ***** válasza:
Nekem van egy kétszáz literes tengeri akváriumom. Érden vettük a Kutsera Balázsnál, én nagyon szeretem, de már, amikor tavaly karácsonykor néztem, tudtam, hogy nem lesz olcsó. Igazam lett, de nem is nem olcsó, inkább nagyon drága. Nem szeretnélek megbántani, de tényleg ha ötven ezret sajnálsz egy halra, akkor ez nem neked való hobbi. Az én akváriumom is nagyon drága volt, és utána még költeni kell rá. A só az egy vödör kb fél évre volt elég . Két hetente kell benne cserélni a víz 10 százalékát, akkor kell bele sót rakni, és mérni reflaktométerrel, hogy 1.025 legyen a sósürüség. Egy ilyen kb 30 ezer forint (ha komolyabb). Amire rengeteg pénzünk elment, az az volt, hogy beálljon az akvárium. Egy tengeri akváriumban kell lennie Magnéziumnak, ami 1300-1500 között optimális, Karbonátnak, ami 8tól 12ig jó és Calciumnak, ami 425-45
2016. szept. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kata-92 ***** válasza:
Calciumnak, ami 425-450 között jó. Ezt is mérni kell, egy ilyen teszt kb 3000 ft, én salinityt használok. Abban az esetben, ha nem jó valaminek a szinte, akkor pótolni kell MG+ CA+ vagy Karbonát (KH)+ segítségével. Mérni kell még a phospateot, nitritet, nitrátot, amik nem kell, hogy legyenek benne (kivéve néhány korall, aminek kell a nitrát). Amíg nem állt be az akvárium volt ciano baktériumunk, amit írtani kellett ( 6000 két kezelésre elég). Mondjuk a halakat fokozatosan szabad beletenni, ha beállt. Én 10 hónap alatt 7 halat vettem bele és 7 korallt. Fagyasztott artemiával, vagy mysisszel lehet őket etetni. Mondjuk ha 100 literes akváriumot akarsz, akkor több ideig elég lesz minden. AZ tény viszont, hogy ez egy drága hobbi, és egyébként minél kisebb az akvárium, annál nehezebben áll fel, és borul föl az egyensúlya. Halat csak engedéllyel lehet külföldről hazaszállítani.
2016. szept. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!