Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi kell a világításhoz ha...

Mi kell a világításhoz ha magam akarom elkészíteni?

Figyelt kérdés
T8 ast szeretnék,és vagy az ereszcsatornás vagy a virágládás megoldást megvalósítani,mit kell megvennem hogy össze tudjam rakni,most ne nézzük az akvárium hosszát,csak hogy miből áll egy ilyen világítás
2016. szept. 30. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Hogy mi a T8 arrol fogalmam sincs.Nekem valami terminátormodell jut róla eszembe.

De viccen kívül.

A legolcsóbb,és legegyszerűbb,ha leméred a láda hosszát,elmész a közeli villamosságboltba,és veszel olyan neont,ami belefér.Azt csak bekötöd,teszel bele csövet és kész.

Hidd el,így olcsóbb mintha te barkácsolnád.

Ha te csinálod,kell egy pár foglalat,trafó,gyujtó,gyujtófoglalat,némi kábel,meg kiguglizod a bekötési rajzot.

Na meg egy zsák szerencse,hogy ne vágjon agyon az áram,mert gondolom nem nagyon értessz a villamossághoz ha nem tudod mi kell hozzá.


Másik megoldás,ha nem hosszú a virágláda,a két végébe foglalat,amit bekötsz párhuzamossan,égő és kész.


Ledet is fűzhetsz bele,de az is bonyolultabb egy kicsit.


Tényleg a legolcsóbb,legegyszerűbb a komplett neon.

2016. szept. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A T8 as fénycsőre gondoltam :)
2016. szept. 30. 15:54
 3/6 anonim ***** válasza:
én hülye vagyok hozzá ,de szép ,h olyan ad tanácsot aki azt se tudja, h mi az a t8 :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
2016. szept. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
annyi baj legyen :D
2016. szept. 30. 16:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Annyiban azért igaza van az elsőnek, hogy kényelmesebb készen venni.

Valami "bútorvilágító fénycsöves lámpa" vagy hasonló néven szoktak menni ezek a cuccok, gyakorlatilag csak bele kell tenni a csövet, bekötni, (egyszerű bekötés, kapcsolási rajz rajta van) bedugod a hálózatba, van rajta kapcsoló gyárilag, és kész.


Ha külön veszek hozzá mindent, akkor én nem javaslom a trafó + gyújtó kombót, mert még ha valamivel olcsóbb is, nem is olyan hatékony, meg tényleg bonyolult a kapcsolási rajz.

Egyszerűbb elektronikus előtétet venni, azon szintén rajta van a kapcsolási rajz, és úgy bekötni a csövet, ahhoz vezeték kell, páramentes foglalat.

2016. szept. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ilyenre gondoltam, ezekbe gyárilag benne van az elektronikus előtét.

Ha külön rakod össze, sokkal masszívabb, erősebb, minőségibb, meg nagyságrendekkel drágább.

Ezek azért ilyen olcsók, mert nem túl izmos alkatrészeket használnak fel hozzájuk.

De mondjuk az egyik akváriumom fölött ilyenek világítanak vagy 12 éve, (a cső persze cserélve van) szóval azért nem olyan rossz...

2016. szept. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!