Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van az akviban 2 guppi az...

Van az akviban 2 guppi az anya meg terhes es tegnap vettem észre az egyik kicsit. Csak 1 volt. Lehet meg tobb is? Es egy haloviba beraktam. Mivel etessem ami jo neki? Es hogy nagyobb legyen. Szerintetek hogyan gondozzam a kicsit? Amit tudtok irjatok

Figyelt kérdés

2016. okt. 12. 22:12
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
Első elléskor kb 10 db születik majd fokozatosan egyre több akár 30db is lehet, elég szaporák. Mit értesz halovi alatt? Bármelyik otthon lévő haleleség jó ha apróra töröd de ivadéktápot is vásárolhatsz. Ha igazán szép és egészséges halat akarsz akkor sórákot kell keltetni és friss algát kell biztosítani számukra lehetőleg már az első naptól. Az alga nem jelent gondot egy közös medencében ott mindig talál. Ha keltető akváriumban van vagyis viszonylag steril környezetben ott algás kövek behelyezésével pótolható. Befőttes üvegekbe vizet teszel és beledobsz pár laposabb kavicsot ( lehetőleg világos színűt, hogy észrevedd ha zöldül), az üveget világos meleg helyre teszed pl az ablakba nyáron a szabadban is jó félárnyékos helyen. Értelem szerűen ha zöldülni kezd beletehetsz egyet-egyet az ivadékokhoz ha leették cserélgeted. 3-4 hetes kortól már pengével aprított és alaposan átmosott fagyasztott szúnyoglárvát, planktont, vízibolhát esetleg kevés tubifexet is adhatsz. Én mindenkinek azt tanácsolom, hogy a tápok csak kiegészítő eleségek legyenek már ivadékkortól az-az étel zömét nyers ill forrázott zöldségek, fagyasztott vagy élő eleség alkossa. A guppiknak mindegyikre szüksége van. Az még fontos, hogy a tápok is jó minőségűek legyenek. Alig esznek valamit nem nagy áldozat a jó minőségű drágábbat venni.
2016. okt. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
A tartási része lemaradt a nevelő akvárium vizét is kell fűteni és szűrni ( kis szivacsszűrő) én növényt is teszek mindig pl tüskéshínárt vagy mohaféléket. Nem árt az akvárium oldalait árnyékolni, a frontüveget nem fontos, lényeg, hogy erős fény ne érje és ne zavarja őket a világos hely ill a mozgás. A víz 20% 2-3 naponta lecserélem azonos hőfokú állott vízzel egy hónapos korukig. A kicsiket naponta 3-4 alkalommal etetni kell az első hetekben, mindig csak egy keveset ( amire gondoltál annak a negyedét:D) a maradékot azonnal el kell távolítani ( iszaplopóval) az algás kő és az élő sórák értelem szerűen maradhat. Meghálálják a szabadtéren felfogott esővizet de ebbe csak akkor érdemes belekezdeni ha folyamatosan tudod biztosítani számukra ezért nem is foglalkozok vele csak úgy megemlítettem. Pár csepp tőzegkivonatot viszont érdemes tenni az akváriumba, növeli a biztonság érzetüket más hatása ennyi tőzegnek nincs.
2016. okt. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Főtt tojás sárgája, kanál vízben feloldva de nagyon-nagyon-nagyon! kevés, berohaszthatja az akváriumot..

Lehet több is elbújnak a növények között.:)

Nekem is volt guppi-bölcsim, kb 35 volt benne..

:)

2016. okt. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!