Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tapadókorong regenerálása?

Tapadókorong regenerálása?

Figyelt kérdés

2016. okt. 13. 08:53
 1/6 Salx Narval ***** válasza:
Ha amúgy nincs elöregedve ( kikeményedés, töredezett, stb) és új korában jól tapadt, akkor egy alapos pucolás után van rá esély, hogy újra jó lesz. Általában csak egy síkos algaréteg van rajta, esetleg vízkő. Érdemes egy kis savazással kezdeni és utána jöhet sika. Ja és persze az üveget is alaposan meg kell tisztítani mert anélkül semmit nem ér a mutatvány.:D
2016. okt. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Még nincs , csak 1 éves, de mindig lecsúszik a melegítő a falról. Barna algás is az oldal üveg, de azt lepucoltam ,de így is leeset... :)

Na köszi megpróbálom.

2016. okt. 13. 14:28
 3/6 elwera ***** válasza:

Fészbukon azt írta valaki, hogy forró vízbe rakta, kifőzte kicsit és ettől olyan lett mint újkorában. Én nem próbáltam ezt, pl volt mikor vettem új tapadókorongot.


Pl eheimhez lehet kapni tapadókorongokat. Még ha a te szűrődhöz nincs hozzávaló, akkor is meg kell nézni a boltban az összeset, mert lehet hogy egy másik típusú szűrő tapadókorongja pont rámegy.


De olyat is szoktam amúgy csinálni, amikor nem akarok már többé a tapadókoronggal szórakozni, hogy merev villany vezetékből hajtogatok egy akasztót és a szűrőt egyszerűen csak ráakasztom az akvárium peremére, oldalára: [link]

Mondjuk a sötétkék, vagy a barna vezeték kevésbé látszik.

2016. okt. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Én is mindent akasztok, vagy más módon rögzítek. A fűtés tappancsát már az elején felragasztottam szilikonnal. Néha megszívatják az embert ezek a tapadókorongok.:D Viszont nagyon jót is kilehet fogni a hőmérőmé 30-éve teszi a dolgát és már nem is emlékszem mikor pucoltam utoljára, ez az egyetlen tapadókorongom.
2016. okt. 15. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat. Akkor lehet kipróbálom savazás előtt ezt a hideg-meleg taktikát :)
2016. okt. 17. 17:27
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Persze, próbálj ki mindent mit veszíthetsz vele hátha valami segít rajta.
2016. okt. 18. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!