Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízpumpa és a belső szűrő az...

Vízpumpa és a belső szűrő az ugyanaz/hasonló?

Figyelt kérdés
Meggyőződésem volt eddig, hogy van belső szűrőm, de most, hogy viszonylag jobban berreg, mint eddig és cserén gondolkodom, rájöttem, hogy nekem egy AT201-es vízpumpám van (szivaccsal), eddig azt hittem az szűrő. És közben néztem a szűrőkön nincs is szivacs. Szóval a kettő miben különbözik? Hiányzott volna nekem a szűrő, a vízpumpa nem is elég? Illetve egy szűrő halkabb lehet, mint ezt a vízpumpa, de kevesebb funkciója van, vagy a kettő kb. ugyanaz?
2016. okt. 13. 13:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Az powerhead egy szivaccsal u a mint a belső szűrő. A klasszikus vízpumpa, azt szűrő akváriumnál használják, azzal tolják vissza a vizet.


pl; [link]

2016. okt. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Platypus ***** válasza:
A szűrő annyiban különbözik a vízpumpától, hogy valamilyen szűrőanyagot is tartalmaz, amin keresztül áramlik a víz. A szivacs pedig tökéletesen megteszi szűrőanyagnak, ha elég nagy. Ha csak egy pici darabka van a vízpumba szívócsövén, az szűrésnek kevés, csak annyi a funkciója hogy ne menjen kosz a rotortérbe. De ha egy méretes szivacs jár hozzá, akkor már mondhatjuk hogy szivacsos belső szűrőd van. A klasszikus belső szűrőknél egy műanyag tok is van a szivacs körül, ezért a koszt hatékonyabban gyűjtik, de biológiai szempontból a csupasz szivacs jobb.
2016. okt. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!