Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízcsere után pár napra...

Vízcsere után pár napra homályos lett a víz es néhány hal el is pusztult, részletesebben lent, szerintetek?

Figyelt kérdés
Két akváriumom van mindkettő 80 literes, itthon készítettem 3d-s hátteret mindkettőbe, a lényeg hogy nincs különbség a kettő között, es az egyik akváriumba sikerült betelepiteni a halakat, növényeket es látszólag minden jól megy, viszont nemrég beraktam a másikba, majd teljesen felengedtem vízzel raktam hozzá vízelőkészítő szert is, később a bele halakat, akkor nem volt homályos, majd másnap reggel, teljesen átláthatatlan volt es néhány halam elpusztult,és nem értem miért? Mármint ha a háttertol lenne akkor a másik akvariumnal is elo jött volna?

#akvárium #víz #hal pusztulas
2016. okt. 13. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
A szűrőt bejárattad? Tettél át vizet a működő akváriumból? Simán lehet a biológia szűrés hiánya a baj.
2016. okt. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lényeges adatok hiányzanak a kérdés megválaszolásához. Annyi bizonyos, hogy valami vagy kioldódott a háttér anyagából a vízbe, vagy sikerült valamilyen egysejtű szervezetet betelepíteni, ami egy nap alatt elszaporodott benne. Alapszabály, hogy semmiféle olyan anyagot nem teszünk a vízbe, ami mesterséges (kivéve az erre a célra speciálisan gyártott műanyagokat, pláne olyat nem, amiből bármiféle anyag beleoldódhat a vízbe (akár természetes, akár mesterséges anyagból készült).
2016. okt. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Ha abból indulunk ki, hogy egyforma a két hátfal és az egyikkel nincs semmi gond akkor marad a talaj vagy a bontóbaktériumok az-az a bejáratási idő hiánya, valamint az infuzóriumok elszaporodása, ha ilyen tejszerű ködös lett a víz akkor biztosan ez utóbbi miatt fulladtak meg a halak. Halakat csak akkor teszünk egy új akváriumba ha az tökéletesen be van járatva, a növények növekedése megindult és kristálytiszta a víz, érett színe lehet de zavaros, opálos semmiképp. Egy kicsit azt hiszem elkapkodtad ezt a telepítést. Ha van még élő hal az akváriumban akkor azokat fertőtleníteni kell és utána azonnal tiszta vízbe kell tenni különben végük. Az infuzóriumok ellen a neomagnol a legjobb szer de az viszi a hasznos bacikat is és újra kell kezdeni utána a bejáratást. Ha nincs hal az akváriumban és nem sürget az idő akkor érdemes megvárni amíg maguktól eltűnnek. Érdemes csinálni egy talajporszívózást el kell távolítani minden rothadó növényi részecskét és kajamaradékot. A talajt is ellenőrizni kell nem e abból oldódik valami ami mérgező. A legfontosabb dolog a halak mentése, utána ráérsz megtalálni az okot.
2016. okt. 14. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 elwera ***** válasza:
A másik akváriumból szívj le 30 vizet és öntsd át ebbe. Oltsd be vele.
2016. okt. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!