Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Pézsmateknős mellé milyen...

Pézsmateknős mellé milyen halak rakhatók?

Figyelt kérdés
harcsák érdekelnének,láttam youtube-n videót ahol pettyes morgóval volt így gondolom azzal már lehet.de ha össze is rakok valami hasonlót a víz így teknőssel harcsákkal együtt nem lesz nagyon zavaros,elég lesz a hagyományos belső szűrő?
2016. okt. 14. 00:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmilyennel. Éjszaka levadássza őket. youtubon lehet valami világtalan összerakta őket de attól neked nem kell. Belső szűrő mellett meg alapból nem húzná sokáig a hal, a teknős sokat szennyez.
2016. okt. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

mindenképp külső szűrő kéne a teknős miatt.

halakat rakhatsz be. tekitől függ, van aki egyáltalán nem fogja meg őket, de van aki pár nap alatt levadássza.

ha nagy akvárium van és vannak benne bújók, növények stb akkor szerintem hosszabb ideig maradnak meg a halak.

nekem sima díszhalak vannak bent már több mint egy éve. ránézésre nem látszik fogyás, de lehet 1-2 elhullott vagy megette.nem látványos. de mondom, tudok olyat akinek pár nap alatt megette a teki az összeset.

én sima díszhalat ajánlok:)

2016. okt. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
a nagyobb halakat is bántja?mert ugye a teknős kb 15 cm egy nagyobb algázó ennek a 2x ese
2016. okt. 14. 07:28
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen bántja, elég ha éjszaka kisebb darabokat kiharap belőlük.
2016. okt. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem kellene. Amúgy plázateknőst olvastam..:)))
2016. okt. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Én meg a múltkor azt láttam a youtubeon, hogy benzinnel lelocsoltak egy macskát, és felgyújtották.

Szóval ezt a videós szakértelmet inkább hagyjuk.


Egy 2-szer akkora algázóval akár lehetne is tartani, csak egy 30 cm-es aljzatlakónak minimum fél négyzetméteres alapterületű territórium kell, ahova nem igazán lehet már több állatot bepréselni, szóval a teknős életterét még ehhez add hozzá.

Aztán számolj, hogy ez hány liter.


Egyébként meg nem (csak) a konkrét támadás, meg vízminőség az akadálya a dolognak, hanem a stressz.


Hiába fér el a teknős mellett kisebb hal, akár még békén is hagyhatja az idő nagyobb részében, attól a hal még stresszelni fog.

A stressz miatt pedig leáll az immunrendszere, gyakorlatilag olyan, mint ha hiv+ lenne, bármiféle kórokozó (ami kivédhetetlenül bőven van a vízben) végez vele, akár 2-3-4 féle is egy időben.

Ha nagyobb hallal próbálkozol, amit kifejletten veszel meg, és méreténél fogva talán(!) nem stresszel, ott a szűkös tér , a territórium hiánya miatt fog.


Ami a szűrést illeti, a teknősök (mivel egyedül szintén gyökérség pézsmateknőst tartani) brutálisan terhelik a vizet.

Nekik annyira nem számít, hiszen "csak vannak" benne, nem azt lélegzik be, nem mérgezi őket annyira.

Ami nem azt jelenti, hogy ne kéne szűrni a vizüket, de hozzájuk képest egy halnak 10-szer annyira meg kell szűrni a vizét.

Egy olyan akváriumban, ahol teknősök is vannak, és halat akarsz tartani, brutálisan túlméretezett szűrés kell.


Ha ehhez hozzávesszük a nagy hal miatt szükséges nagy méretet, akkor arra jutunk, hogy külsőből is egy nagyobb kapacitású tudna megbirkózni ezzel a feladattal.

2016. okt. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
19%

a 6#ra ne hallgass. pont hogy egyedül célszerű tartani a teknőst.

próbáld ki,hogy beszerzel néhány egyszerűbb díszhalat amit nem nehéz tartani és nem is sajnálnál annyira, ha megenné a teki. és várj. ha nem bántja őket, akkor vehetsz többet.

én nanohalakat vennék, azokat kb észre sem veszi meg nehezebb elkapnia.

egy nagyobb halat könnyebben észrevesz és elkap

2016. okt. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7-esre ne hallgass, teljesen hülyeségeket beszél, egyáltalán nem ért hozzá.


Pézsmateknősből több példányt érdemes tartani.

Nanohalakat pedig semmi szín alatt nem lehet teknőssel tartani, még nagyobb halak társaságában is stresszessé válnak, nem hogy egy ekkora ragadozó mellett.

7-es abszolút semmit nem tud a halakról.

2016. okt. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
24%

7-es!


De ha leírod ide a címed, akkor adok pár húszast néhány csavargónak, aztán meglátjuk mennyire lesz boldog az életed, ha arról fog szólni pár hétig, hogy bujkálj, nehogy elkapjanak.

De az se baj, ha elkapnak, ha túléled, csak pár jelentéktelen testrészedet levágják, amit "nem sajnálnál annyira".

Dilettáns gyökér.

2016. okt. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!