Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 64 literes akváriumba mi és...

Oliver524 kérdése:

64 literes akváriumba mi és mennyi mehet?

Figyelt kérdés
Törpe gurámira, serpalazacra és ékfoltos razbórára gondoltam. Meg tudnátok mondani, hogy milyen eloszlásban tarthatnám őket? Illetve neonhal milyen méretű akváriumba mehetne?

2016. okt. 14. 16:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%

Ekkora akváriumba elég 1 csapathal. Mivel a serpák csipkedősök lehetnek, nem tenném gurámik mellé.

8-10 razbórát tennék meg egy pár törpe gurámit.

2016. okt. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2016. okt. 15. 11:08
 3/16 anonim ***** válasza:

Gondolom kések a válasszal de egy pontosan 64 literes akváriumom van és tök szellősen elfér benne 35 hal, amikbe nagyobbak is vannak, szóval nem tudom miről beszél az első lol. Név szerint :

8 molly

7 neon

6 razbóra

4 panda mintás páncélos harcsa

4 tetra

4 guppi

2 xipho

1 csiga ( és akarok még egy kettőt)


Mint ismétlem egyáltalán nem zsúfolt, nagyon kényelmesen elférnek bár bővíteni már nem fogom. Ha leállna kötekedni valaki képet is mutatok.

2016. okt. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%
Szerencsére késtél. Rámérnél egy ammónia, nitrát szintre meglepődnél. Attól,h a halaid nem tudnak szólni még nem jó nekik. Látszólag jól vannak ,de sose fogják elérni a várható átlagos maximális méretet és olyan szépek se lesznek, folyamatos mérgezésben élnek. Nekem 600 literbe van 35 halam.
2016. okt. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%
Ja és sokkal hamarabb el fognak pusztulni mint a várható átlagos életkor.
2016. okt. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Orvostanhallgató vagyok, nem szeretnék belemenni a biológiai részébe, de a halaim megvannak 3 éve, és még egyetlen sem pusztult el. tényleg nem szeretnék bele menni de nagyon buta vagy :D
2016. okt. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%

Jaja, gondolom a te halaid immunisok az ammóniára mert te olyan nagy okos vagy. Gondolom mint orvostanhallgató tisztában vagy a nitrogénkörfogással, és a "ránk" vonatkozó részével is (nitrifikáció). Tudod, h ammóniát választanak ki amit a lebontó baktériumok nitritté majd nitráttá bontják. Elésész professzor a vizednek mennyi az ammónia,nitrit,nitrát szintje? Remélem csak kamu ,h orvostanhallgató vagy, nem csoda, h ilyen az egészségügy, h minden barmot felvesznek :D

Gondolom mint okos orvos aspiráns azt is tudod,h a molly, xiphot 100 litertől érdemes tartani ,mert nagyra nőnek ( a tieid nem a szar víz miatt). Gondolom azt is tudod, h a neon csapathal 7 db az semmi belőlük, a tetra szintén és a razbóra is... Inkább ne jöttél volna az orvos dologgal mert így duplán lejárattad magad, dilettantizmusod már fájdalmas. Képet mutass már a csodás akvádról. Jaja, 3 éve ugyanennyi halad van, mert 1-2 hetente pótlod őket :P :D

2016. okt. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
1. Rohadtul nem azért írtam ide hogy billentyűharcba kezdjek valakivel aki 32 évesen az anyja pincéjében lakik, és szoba hőmérsékletű az IQ ja. Ha nagyon szeretnéd tudni a vízcsere korlátozásával a baktériumtenyészet és az élőnövények természetes nitrifikációja pont megfelelő egyensúlyt ad. Ha ez nem lenne elég a szűrő rendszerem amiben hetente (7 naponta) kell az egyik boiszivacsot cserélni, ( havonta (30 naponta) a másik 2 őt és 3 havonta (90 nap) a negyediket, szerintem többet ér mint az akváriumod. :) Egyébként ha ez nem lenne elég minden vízcserénél kapnak biufluidot, ami nem csak a tiszta víz klórájt semlegesíti, hanem az ammoniát nitrátot és értelem szerűen a nitritet is. Ezeket meg nem én találtam ki hanem konzultáltam nálad jóval okosabb emberekkel, bár ez így nem túl konkrét mivel nálad egy éltanuló 15 éves is okosabb. Van elég tapasztalatom hogy tudjam milyen egy egészséges boldog hal, és az enyém mind az, a tápláláson is sok múlik, és az egyéb lebontó anyagcseréjű alakom / algákon meg még millió dolgon amit figyelembe kell venni. Az egészségügy meg azért szar mert akiknek van esze, az kitakarodik az országból a diplomázás után, és itt hagyja az országot a sorsára a magadfajtákkal :) Könyvet írhatnék mindkét témáról de nem éred meg az időmet.
2016. okt. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ja ezt is szeretem hogy 100-150 litertől érdemes tartani, aztán bemész bármelyik budapesti kisállat kereskedésbe és van egy 25 literesben 15 darab már hónapok óta. Látni lehet mikor van élettere egy élőlénynek, és mikor depressziós. Amúgy a mollynak és a xiphonak is van 20 fajtája amikről nem is hallottál, és még 70 olyan kitenyésztett fajtája amik egyediek teljesen és senki nem tud róla semmit. Én csak tenyésztőtől veszem a halaim nem a kínai piacról.
2016. okt. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
63%

Majdnem eltaláltad, 31 éves vagyok és 3 év múlva tehermentes a pesti lakásom... :P


"Ha nagyon szeretnéd tudni a vízcsere korlátozásával a baktériumtenyészet és az élőnövények természetes nitrifikációja pont megfelelő egyensúlyt ad."

És mi lesz a nitráttal okostojás? Gondolom olyan magasan kvalifikált vagy ,h tudod az a "végtermék" mivel akváriumban nem működik a denitrifikáció ( segítek: nincs oxigénmentes környezet)

Ami írsz az tavakra, folyókra igaz ahol több 10 ezer literre jut egy fél hal :D Nem 64 literre 30 hal... :D


"Ha ez nem lenne elég a szűrő rendszerem amiben hetente (7 naponta) kell az egyik boiszivacsot cserélni, ( havonta (30 naponta) a másik 2 őt és 3 havonta (90 nap) a negyediket, szerintem többet ér mint az akváriumod. :)"


Tényleg fogalmatlan vagy, 2-3 hét amíg megfelelően elszaporodnak a lebontóbaktériumok... Nagyon-nagyon vakon vagy... :D

Azért ne légy benne biztos 600 literes tropheusos akvárium van... :) Láttál már egyáltalán ilyen halat doki ? :D


"Egyébként ha ez nem lenne elég minden vízcserénél kapnak biufluidot, ami nem csak a tiszta víz klórájt semlegesíti, hanem az ammoniát nitrátot és értelem szerűen a nitritet is."


Ügyes vagy ,csak nincs elég felület a lebontó baktériumoknak akkor kb fél nap után megint 0,05 ppm felé emelkedik az ammónia ,gondolom nagy okos doki tudja,h afölött már mérgező a halakra ( phtől függően, ebbe nem megyek bele, mert az alapokból is hülye van :D )


Jöhetsz az okos emberekke, meg nagy szavakkal de hányszor mérted meg az adott nitrogénvegyületek koncentrációját? Hablagyolhatsz itt fellengzősen, de én jó ideig folyamatosan mértem az ammóniát + nitrátot...


Könyvet ne írj, mert nagyon kevés vagy hozzá... :D Csinálj már képet, pár napja még verted a melled, h lefényképezed, ha valaki nem hiszi. ÉN tudom ,h mekkora egy 3 éves xipho meg molly, a tied sztem fele akkora sincs a stressz, nem megfelelő vízminőség miatt, ami stunolja a halaidat...

Felesleges vitatkozni veled, mert semmi tapasztalatod nincsen...

Este küldök képet a fika akváriumomról ami olcsóbb mint a hetente cserélendő bio szivacsod (csúnya parasztvakítás) :DD

2016. okt. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!