Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen értékekkel bir a lugos...

Milyen értékekkel bir a lugos lágy viz?

Figyelt kérdés
2016. okt. 16. 15:00
 1/6 Salx Narval ***** válasza:
Nem teljesen világos, hogy mire gondolsz. Az akvarisztikában 7pH( semleges) fölötti vizet már enyhén lúgosnak a 8pH-t lúgosnak tartjuk 9 fölött már nem nagyon élnek halak. Mondhatni 5-9 pH között mozoghatunk max.
2016. okt. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A nyulcsigák tartására a legmegfelelőbb viz. Csak nem tudom, hogy ez milyen. Vannak halak is amelyeknek ilyen viz kell.
2016. okt. 17. 07:27
 3/6 A kérdező kommentje:
Ugy értsd hogy egyszerre lugos és lágy is. Van ilyen mert már olvastam róla ,de sajnos nem találom.
2016. okt. 17. 07:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért annyira lágy víz nem kell. Közép-kemény vízben tartható. Ha nagyon kemény a vized, kis ioncserélt vízzel le lehet annyira lágyítani, h még ne menjen 7 alá a ph. Milyen kemény a vized?


[link]

2016. okt. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Esővíz és szódabikarbona.:D Mondanám, hogy nem érdemes a vízével vacakolni csapvíz és azt időként részlegesen cserélgetni de igaza van a kollégának, tényleg jó lenne ha megnéznéd a vizetek paramétereit és ha nagyon kell akkor lágyítani és lúgosítani is lehet kicsit. Ha viszont határeset akkor én nem variálnák vele, mert nincs rosszabb az ingadozó vízértékektől ami a beállított víznél gyakran megesik. Neked 7-8 pH közti és 15nk alatti víz kellene.
2016. okt. 18. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A ph-t nem tudom az nk 18.
2016. okt. 18. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!