Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi harcos hal vs Guppy hím?

Sziámi harcos hal vs Guppy hím?

Figyelt kérdés
Nemrég vett rokonom a guppy, black molly, törpeharcsa, algaevő mellé egy hím sziámi harcoshalat. Ugye látni halas boltban, hogy kis edénykében külön vannak a hímek mert verekedősek, de ott ilyen halak mellett volt egy egy hím. Mondta az eladó hogy csak egymással agresszívek. De kikezdte a szintén piros farkú mint ő hím guppit, és szerintem este, mert mindig reggelre volt megtépve a farka. Ez lehet a hasonló színei miatt de amúgy nem bántotta volna? Eléggé fenyegetően megy enni is a többiekhez a sziámi. Nyitja a kopoltyúját, és kiteríti az úszóit. Várható még vajon öldöklései? Mert így nem sok értelme van. 110 literes az akvárium amúgy, és öt guppy, két molly és két algaevő meg egy harcsa van benne.
2016. okt. 18. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Nem értem ezeket a mai fiatal akvaristákat. Rengeteg akvarisztikai irodalom van magyar nyelven is, nemcsak a nyomtatott sajtóban könyvek formájában, de az interneten is. Előtte nem olvassa el senki az ott leírtakat ? Annak idején az én gyerekkoromban alig volt irodalom erre vonatkozóan, de mindenki olvasott és nem követett el ilyen hibát.
2016. okt. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na de akkor most mi a helyzet? Mert én mikor megláttam majdnem szívrohamot kaptam, hogy vett ilyet sógornőm, főleg, hogy meglepiként azelőtt nap vettem meg a guppikat nekik, hogy legyen is nekik benne valami hal, erre ő meg másnap vett egy ilyen melléjük. Akkor most végül is mire írtad? amúgy nem vagyunk gyerekek, bár nem tudom erre írtad e? amúgy a guppy hím megdöglött, nem bírta. Szóval?
2016. okt. 18. 18:11
 3/6 anonim ***** válasza:

1. Élő állatot ajándékba továbbra sem adunk.


2. A sziámi harcoshal továbbra sem gyilkológép. Vannak játékszabályai (amúgy az összes halnak), amiket be kell tartani és akkor rendben lesz.

Ilyen pl. hogy hasonló hal mellé nem rakunk sziámi harcoshalat: pl. a guppi a hosszú úszóival, illetve az összes többi labirintkopoltyús hal, mert abból balhé lesz (és nem feltétlenül a sziámi harcoshal lesz az agresszor). Szabály még az is, hogy csipkelődős hal mellé sem rakunk sziámi harcoshalat, mert a szép, hosszú úszói látják a kárát. A black molly-k márpedig hírhedten csipkelődősek. (Súgok még egy kicsit: sziámi harcoshalat leginkább békés csapathalakkal érdemes tartani.)

2016. okt. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát most erre mit mondjak? Állítólag ilyen halak mellett volt, és direkt rákérdett sógornőm és azt mondta a boltos, hogy nem lesz baj. De én az úszókat mikor megláttam a szép piros farokúszóját hogy megcsipkedte már gondoltam, hogy valami volt. Nem úgy ajándékba.... nekik voltak halaik csak már kiöregedtek, kipusztultak és azért vettem nekik bele. Csak ki gondolta volna, hogy vesz hozzá egy ilyet. Amúgy pár napja minden okés, nem bántják egymást, ezek a Mollik, amúgy kettő van, nem mennek oda hozzá. és hála égnek a szivárványos hím guppy- meg nem ingerli úgy látom, a nőstények meg alapból nem verekedősek. Nah mindegy. remélem nem lesz gond már. Viszont a megszült kis guppy-k eltüntek, gondolom összeszedegette őket vagy lehet ez már a molly volt. Nah mindegy. Köszönöm amúgy.
2016. okt. 18. 21:03
 5/6 Csanád12345 válasza:
Valószínűnek tartom,hogy a black molly ette meg a kicsiket ugyanis a sajátjait is megeszi.
2017. aug. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Áh mindegy. azóta mind megment. A harcoshal eltünt valahogy, de hogy a fenébe még akkor pár napra rá. se a szűrőbe, sehol nem találtuk. Nem való olyan embernek amúgy ilyen vagyis bármilyen hal aki nem tud rá figyelni... megbetekszenek hamar, utána meg csodálkozik az ember, hogy pusztulnak kifele sorba.... semmi szépség nincs így benne. Így most üres is az akvárium. Esetleg ha valakinek kell olcsón csigaevő csiga az szóljon mert az van dögivel...
2017. aug. 11. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!