Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 120 literes akváriumba...

Lordi999 kérdése:

Egy 120 literes akváriumba milyen szűrőt érdemes venni?

Figyelt kérdés

Jelenleg ezt a 3-at néztem ki:

[link]


[link]


Segítségeiteket előre is köszönöm.


[link]



2016. okt. 21. 12:53
 1/8 Mózes Adrián ***** válasza:
Ha van rá kereted mindenképp külsőt vegyél! Utolsó linked megfelelő a JBL e701.
2016. okt. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Akkor inkább:


[link]



Emellé nem kell belső szűrő, egyedül is elviszi.

2016. okt. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én az első 2-t venném meg.

A legjobb megoldás, egy erős belső szűrő a keringetésért, és a mechanikai szűrésért, és egy külső, a biológiaiért.

Ha van egy jó belső, elég egy akkora külső, mint a 2. linken van.


Ha árba nem fér bele, akkor belsőből lehet venni ugyanilyen erősségben olcsóbbat is, az is erős, (pl atman , aqua nova, ) a biológiai szűrés meg úgyis a külsőé.



Ha csak belsőt akarsz, akkor nagyobb kell, mint az a jbl. Nem sok olyan belső szűrő van, ami elég lenne 120 literbe.

Gyakorlatilag a legnagyobb kell, ami csak belefér.


Ha csak külsőt akarsz, akkor meg a vízforgatás miatt kell túl nagy szűrő, aminek a térfogata akkora, hogy nagyobb akvit is meg tudna szűrni, ezért drágább.


Úgyhogy a legjobb 2-vel szűrni, mivel így is vannak tervezve.

2016. okt. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

...nekem amúgy évekig ment egy 128-as az első és a 3. szűrővel, együtt használva!


(Annyi, hogy nekem nem a green széria volt a külső)


Meg abban lágy savas víz volt, és a savas közeg, meg a korhadó dekoráció miatt kellett a túlméretezett szűrés.

2016. okt. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nemár könyörgök...

Szakács koma ettől okosabbnak gondollak... Az jbl 401 2,3 literes nettó térfogattal rendelkezik... Az nulla ennyiért...


[link]


Ha megveszi az első kettőt akkor az olyan szűrést fog biztosítani mint egy ilyen:


Atman AT-202 Powerhead + BIOFILTER4 6490Ft


3,64 literes szivaccsal... 40 ezer ft helyett 6500 ft ért...

2016. okt. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

a link....


[link]

2016. okt. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
vagy a tetra 1200 azért lehet jobb, mert ha 3 év múlva megunja ezt és vesz egy 300 literest akkor azt is lazán elbírja egy powerheaddel kiegészítve... a jbl 401 -est meg nem fogja tudni hozzá használni, de eladni se fogja tudni.
2016. okt. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom, kinek írtad, de az első 2 szűrő egyrészt elbírja az akvárium szűrését, tehát "érdemes " olyat venni, (mivel a kérdező nem mondta, hogy anyagi gondjai lennének)


Másrészt ha csak egy picivel figyelmesebben olvasnál, pont az ár/érték miatt mondtam , hogy elég egy olcsóbb belső, mert az érdemi munkát a külső végzi, és úgy is nagyban csökkenthető az ár.


Az atman biofilter meg nem összehasonlítható egy jbl szűrővel, külsővel egyáltalán, belsővel se nagyon.

Egy undorító gusztustalan színes szivacs, igénytelen látványt nyújt.


Egy kezdő akváriumba, vagy nem túl igényes, vagy direkt kevés pénzből összerakott akváriumba elmegy, jobb híján, de én konkrétan ha fizetnének érte , se raknám bele egy szépen berendezett dísz akváriumba, ami mondjuk a nappalimban van.

2016. okt. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!