Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meghibásodott a fűtőm?

Meghibásodott a fűtőm?

Figyelt kérdés
Egy Diversa fűtőm van 50 W. 60 l-be, de 20-21 fok van a szobában ahol az akvárium is áll. Az a problémám hogy 30 fokra van a fűtő állítva az akváriumban így is 21- 22 fok van. Az áramlás útjában van a fűtő azzal nincs is gond. Vagy én hibáztam?

2016. okt. 30. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor jó lenne egy fogyasztásmérő, azon egyértelműen látnád, hogy jó-e. De egy multiméterrel is rá lehetne mérni, nem szakadt-e a fűtőszál. Esetleg mialatt vízben van, érintsd meg, hogy melegnek érzed-e?.
2016. okt. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Langyosnak langyos. Van egy pici LED rajta, ami akkor világít ha épp bekapcsol. Na ez nem világít sokáig, de egyszerűen nem tudom följebb tornázni a hőfokot.
2016. okt. 30. 20:51
 3/8 elwera ***** válasza:

Egyértelmű hogy hibás.


Ha trópusi halakat tartasz vegyél nekik új fűtőt. Ez a hőmérséklet csak hideg vízi halálhoz elegendő.

2016. okt. 31. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 elwera ***** válasza:
Halakhoz :)
2016. okt. 31. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor a beépített termosztátja adta meg magát. A lényeg az, hogy cserélheted a fűtőt.
2016. okt. 31. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Esetleg forgasd el mindkét irányba párszor az állítógombot, ütközésik. Érdemes kivenni és egy kisebb edényben letesztelni, hőmérővel ellenőrizni. Előfordulhat, hogy még fűt csak az érték nem annyi amennyire állítod, ez esetben ne törődj a beállított értékkel a hőmérő értéke a mérvadó ha amúgy jól működik. Ha bizonytalan a ki-be kapcsolás érdemes újat venni mert a 21 fok a legtöbb halunknak kevés.
2016. okt. 31. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Új fűtőt kell vegyek mert már be sem kapcsol.
2016. okt. 31. 08:10
 8/8 Sarkanyg válasza:
Ugyan ezt csinálja az én diversa 50-es fűtőm is... Teljesen mindegy mit csinálok vele 24 C-ra beállt a víz. 😔
2017. jan. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!