Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek barna alga ellen?

Mit tegyek barna alga ellen?

Figyelt kérdés
Volt egy elhanyagolt akvariumom (70L),teljesen ujra inditottam mondhatni "reseteltem", es a masodik heten megjelent egy kis barna alaga, olvastam, hogy ez viszonylag normalis az elejen. Eloiras szerint raktam bele Easy lif easy start-ot, meg Easy Life Fluid filter Mediumot, es most vettem Easazy Carbot meg Pro fitot. Aa vilagitas egy kicsit lehet gyenge, de a novenyek novekednek. Ezek mellett, meg arendszeres vizcsere mellett van mas teendom? Csereljek meg gyakrabban vizet?
2016. nov. 1. 22:03
 1/5 srác980123 válasza:
1percről a másikra nem tunik el... varnikell nyilvan par napot.. kb 5naponta kisebb csereket vegezhetsz.. ha kezd elmulnibakkor ennyi...
2016. nov. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Talán egyenlőre semmi mást nem kell csinálnod, ki kell várni, hogy visszaszorul e ha erősödnek a növények. Ha úgy veszed észre, hogy nem nőnek rendesen akkor természetesen növelheted a fényerőt is. A carbóból nyomhatsz az algás levelekre az üvegről pedig töröld le. Én igazából a vízcseréket sem sűríteném csak kiöntözöd potyára a drága növénytápot 70-liternek bőven elég szerintem a 2 heti 30% vízcsere indításkor. Azt, hogy kell e heti rendszerességgel csinálni majd a haltelepítés dönti el, egyenlőre szerintem nem kell. Esetleg érdemes lenne venni gyorsan növő növényeket is pl tüskéshínár.
2016. nov. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Indiai vizicsillag (Hygrophila polysperma),Amazonasi kardfu (Echindorus Bleheri), ketto Cryptocoryne wendtii es egy anubias van benne. Mind novogetnek. Most meg raktam bele Vallisneriat is. Ebbol a vizicsillag meg a vallisneria is gyorsan novo kene legyen nem? Ugy vettem eszre, az Echindorus is eleg gyorsan hajtja a leveleket.
2016. nov. 2. 08:58
 4/5 anonim ***** válasza:
induló akváriumnál 2-3 hónapig teljesen normális a barna alga megjelenése.
2016. nov. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ha indítás után 3 hónappal is barna algás leszel akkro elég lesz aggódni, felesleges volt kiemelni.
2016. nov. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!