Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szumátrai diszmárna, baj ha...

Szumátrai diszmárna, baj ha savasabb a viz?

Figyelt kérdés
Még anno vettem az akváriumba egy ilyen barna fadarabot, Megjegyezte az eladó hogy ettől sárgásabb lesz valamivel az akvárium vize, és savasabb is lehet. Akkor még csak egy algaevőm volt. Most meg vettem Diszmárnákat, és olvastam nem jó ha nagyon savas a viz mert nem szeretik.. Tehát most ez a fadarab ennyit zavar? Kivegyem? csak akkor nem lesz nagyon búvóhely
2016. nov. 3. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Hol olvastad, h nem jó nekik? :)


[link]


[link]



Mellesleg jó ha pár tizedet csökkenti a ph-t.

2016. nov. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*tizeddel
2016. nov. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Valahol ezt irják a fajról:

A díszmárnák sokféle vízi környezetet tolerálnak, de az a legjobb, ha a víz lágy, és enyhén savas.

2016. nov. 3. 22:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem csökkenti annyira a ph-t ,h nagyon savas legyen :) Sőt ha átlagos magyar (kemény/lúgos) csapvized van akkor nem viszi még 7 alá sem, szóval inkább még lágyítani/ savanyítani kellene a vizet,h optimális legyen nekik.
2016. nov. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De ha megmondod,h hol laksz akkor megpróbálom kikeresni ,h ilyen lehet a vized kémhatása.
2016. nov. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Nyugodtan hagyd benn a fát az ancinak szüksége van rá. A szumikat nem zavarja ha érett színe van a víznek, csak tiszta legyen. Semleges és enyhén savas vízben egyaránt jól elvan ha még egy kicsit lágyabb is akkor talán még ikráznak is. Az a fadarab szerintem nem befolyásolja a vized pH értékét mérhető szinten. Csináld rendszeresen a részleges vízcseréket és nem lesz gond, a fától biztosan nem. Tágas úszóterű, dús növényzetű jól szűrt 25-26fokos vízzel feltöltött akvárium kell nekik ( általában a közepesen kemény semleges pH értékű csapvíz megfelelő a tartásukhoz) Szeretnek kicsivel nagyobb rajban élni ha engedi az akváriumod mérete vegyél még párat. Ne a bolti méretükből indulj ki mert gyorsan és viszonylag nagyra nőnek 5-6cm nagyságú halakkal számolj.
2016. nov. 4. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Semmit nem fog csinálni a fa a vízzel.


Max megszínezi, de idővel az is elmúlik.

Nem kell kivenned.

Az eladó meg hozta a szokásos formáját, most sem született kivétel, ő is hülyeségeket beszélt.

2016. nov. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!