Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Első akvárium tervezet,...

BJozsi6 kérdése:

Első akvárium tervezet, mennyire megvalósítható?

Figyelt kérdés
Sziasztok, lassan letelik az "érési" ideje első már beüzemelt aksimnak, 96 literes, pár mohával, anubiassal és még egy "kötözős" növénnyel aminek hirtelen nem jut eszembe a neve. lakóknak 10 neon, 4-6 guppi, 3-4 páncélosharcsa és rc garnélákat szánok, esetleg almacsiga párt. Aquael fan2-es szűrővel, 100 wattos fűtővel. leginkább a halak/fajtáik mennyisége illetve a szűrő ereje érdekelne saját tapasztalatoktól, hogy elbírja-e. és természetesen, hogy nem lesz-e sok ez az állomány?

#halak #belső szűrő #akvárium indítása
2016. nov. 4. 23:06
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Határeset, túlbiztosítottnak nem mondanám. A guppik remélem hímek lesznek, mert ide szaporulat nem igen fér el.

Kicsi a szűrőfelület.

Jobb lett volna előre kérdezni.

Akkor azt mondtam volna, eleve 112-es akváriummal kezdj, mert annak a tetejébe már nem 1 hanem 2×18 watt kerül, és egy hangyafasznyival tágabb lehetőségeid vannak növények terén, picit gyorsabban növők is beleférnek, ami sokat lendít a vízkémia stabilitásán.

És azzal folytattam volna, hogy 100 liter körül egy aquael szűrőből a legnagyobb kell, (fan 3) hogy megbirkózzon vele.

2016. nov. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Végül pár dolog máshogy alakult, Aquael fan 2est igen elnéztem valójában csak fan1-es volt, szóval sürgősen lecseréltem egy Eheim pickup 200-ra. Lakók is mások lettek valamelyest. 10 neon, 8 rózsalazac, 3 pandaharcsa, 3 törpe szívóharcsa, 2 almacsiga, 3 amano garnéla és egy pár törpe pillangósügér. Tervbe van még egy kis csapat endler guppi. Szaporulattal nem lesz gond, mindent átvesznek. illetve a microsorum, anubias, jávaimoha,gömbmoha mellé még beiktattam nagyobb mennyiségű májmohát. Teszterek alapján pH,GH,KH tökéletes, Nitrit és Nitrát pedig szinte semmi, bár ez még később nőhet sajnos. Víztesztelés heti vízcseréknél elegendő eleinte igaz?

2016. nov. 7. 18:45
 3/8 A kérdező kommentje:
Elírtam....nitritből konkrétan semmit se mért, azaz nullát.
2016. nov. 7. 18:54
 4/8 anonim ***** válasza:

Semmiféle állatot ne tegyél már bele!!!!

Gratulálok a normális szűrőhöz -őszintén- de annak se véges a kapacitása!

Meg az élettérnek se! Ne csinálj teszkós medencét az akváriumból.

Van 26 halad. (plusz gerinctelenek) Ilyen méretűekből egy 100 literesbe ez a vége, ne rontsd el!

2016. nov. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*annak se végtelen
2016. nov. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben! :) ismét köszi a választ, akkor rendes karbantartással a későbbiekben majd lehet még éppen igényes akváriumnak nevezni?
2016. nov. 7. 20:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze.

Ami így első körben kérdéses, hogy az amano-k mennyire lesznek stresszesek a ramik terület kinyilvánításaitól, illetve hogy egyáltalán nem e eszik meg őket, de a többi nagyjából rendben van.

2016. nov. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Red Cherryt akartam, de van még 3 xifóm is (holnap elutaznak mert őket nagyon nagy meggondolatlanság volt megvenni) és mondta az eladó srác, hogy nem szívesen adna, mert a xifó tuti megenné, lehet még a sügér is. Így 3 nagyobb amanot hoztam el akit a szűrő se szív be és a halak se tudják már megenni, illetve ugye édesbe nem szaporodik. Viszont a sügerek is csak eleinte zavargászták a halakat...vagyis inkább csak a nőstény, a hím csak a nőstényt kergette amikor az épp mást kezdett űzni. Mostmár semmi konfliktus nincs, viszont az amanók nagy méretük ellenére szinte az első perctől elbújtak. hajnalba és késő este láttam őket mozogni.
2016. nov. 7. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!