Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Holnap veszek egy 200l-es...

Suti71 kérdése:

Holnap veszek egy 200l-es aksit, teljes felszereléssel, halakkal. Ami előkészületet tudtam tenni, hogy félre raktam kb 80l csapvizet. Mit tanácsoltok? Fogalmam sincs hogy kezdjek hozzá. A halakat is szeretném megmenteni. Muszály elhoznom őket.

Figyelt kérdés

2016. nov. 7. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Halakat csak 1 hónap üresjárat után szabad beletenni!

Miért akarod rögtön? Honnan kell őket megmenteni? Milyen növényeket tervezel? Aljzat? Világítás? Mennyit szánsz rá?

2016. nov. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha üzemel az akvárium, vigyél magaddal jól záródó 20 literes vödröket, és az eredeti víz minimum felét mentsd meg!

Ezt követően pedig 2-3 nap kihagyással kezdj el minimálisan etetni.


(És utána - ismerve az átlag magyar haltartás siralmas állapotát,- járj utána hogy valóban működőképes egységet vettél e, vagy a szokásos "meddig élik túl a halak a körülményeket" verseny újabb darabjába futottál bele.)

2016. nov. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A neten talàltam.Egy osztràk akvarista szàmolja fel a hobbiját csalàdi okokbòl.Aksi berendezèst akartam venni tőle.ìgy jött elő hogy szeretnèk beàllìtani egy nagyobb aksit.Erre felajànlotta ha elviszem az egèszet halastòl akkor az aksit is odaadja.Korrektnek tűnik.
2016. nov. 8. 02:20
 4/8 A kérdező kommentje:

Kicsit utànna olvasgattam.Talàn můködik.van 2 aksim.50 ès 60 l.Bennük 10 endlerguppi,3molly,1 pàr syfò.Azt tervezem hogy ezek vizèt hozzàrakom a csapvìzhez.utànna előkèszìtem biotrollal,majd denitrol baktèriummal.tudom rizikòs,de talán működhet.

Szerintetek?

2016. nov. 8. 04:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi a szar az a biotrol?

Egész pontosan hány, és milyen halakat akarsz elhozni?

Milyen szűrőt ad az akváriumhoz?

2016. nov. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem épp jó mert a molly és a xipho is 100 litertől tartható, kisebb akváriumba agresszívak lehetnek, pont pár napja volt gondja valakinek a mollyval mert cseszegette a törpe gurámiját
2016. nov. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jbl biotropol.rosszul ìrtam.

Az akvàrium vìzcserèjènèl semlegesìti a kàros anyagikat.

2016. nov. 8. 08:22
 8/8 anonim ***** válasza:
hogy ha jó a szűrő akkor kivitelezhető. ha semennyi vizet se tudsz megmenteni, akkor legalább 1 hétig nem szabad kaját adnod a halaidnak és 3 naponta le kell cserélni a víz 20-30%-át, h csökkentsd az ammóniát. A második hétben pedig csak fele kaját adj nekik és én akkor is cserélnek 3 naponta legalább 10 % vizet. Ha az első 2 hetet kibírják akkor valószínű már nem lesz para. Ha biztosra akarsz menni veszel egy ammónia meg egy nitrit tesztet és 2 naponta megméred a vized.
2016. nov. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!