Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikor szül a guppim?

BJozsi6 kérdése:

Mikor szül a guppim?

Figyelt kérdés

Pár napja vásároltam 3 nőstény Endler guppit, terhesen, tudtam róla, mondhatni így is akartam. Természetesen utánajártam, hogy megy ez, de az a kérdésem, hogy hogyan lehet eldönteni, hogy a halam ma, holnap, vagy esetleg holnapután fog szülni? Terhességi foltja fekete és majd kidurran szegény hal. Akváriumba szerelt szülőszobám van, és nem tudom mikor rakjam bele pontosan, mert nem szeretném sokáig benne tartani.

Effektíve, hogy tudom elkapni az utolsó pillanatot, ha napközben nem vagyok itthon. Illetve, ha mégis kicsit korábban teszem a szülőszobába( biztos ami biztos) akkor nem-e káros neki? (akváriumbaszerelt, szellőzőrácsos stb...)Elméleti "tapasztalataim" alapján tényleg maximum 1-3 nap és lepujázik.



2016. nov. 10. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Fialás előtt a guppi hasa szögletes lesz, elég jellegzetes.
2016. nov. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
"lepujázik" Ez aranyos.:D Ha más nagyobb hal nincs az akváriumban és dús a növényzeted nem szükségszerű külön tenni. Egy részleges vízcsere serkenti az ellést, esetleg a hőfok emelése is, ha most 24-25 körüli akkor 28 fokra nyugodtan emelheted. Ne aggódj havonta meglep majd egy-egy csapatnyi ivadékkal csak győzz nekik helyet csinálni. Érdemes vásárolni úszó lebegő, vagy vízfelszínre növő növényeket (pl májmoha, tüskés hínár, tócsagaz, stb)) azok között jó menedéket talál az ivadék. Az ellető ketrecbe is érdemes tenni egy kis növénykét ha van ilyened ez növeli a biztonságérzetét. Az a helyzet, hogy pár napja vetted, még a helyet sem szokta meg szerencsétlen ha most bezárod egy szűk ketrecbe nagy stresszt okozol vele. Ha nincs külön akváriumod erre a célra akkor kérj karácsonyra egyet, szükséged lesz rá december végén jön az új adag hal és 2-3 hónap elteltével a kicsik is elleni fognak, szóval kelleni fog a tartalék akvárium. Most első ellésre kb 5-8 hal várható később akár 25-30 is kb havonta minden nősténytől. Azért írtam le, hogy felkészülhess és ne érjen meglepetésként a rengeteg kishal. Én külön akváriumban tartanám a hímeket és a nőstényeket, csak akkor tenném össze a legszebbeket ha szaporítani szeretnék. Sok sikert ezekhez a gyönyörű halakhoz.
2016. nov. 11. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Még annyit, ha sokáig együtt tartod őket a beltenyészet miatt elkorcsosulhat az egész állomány érdemes a mostani hímeket egy más helyről beszerzett nősténnyel szaporítani, vagy fordítva.
2016. nov. 11. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!