Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez uszonyrothadás? Ha az...

Ez uszonyrothadás? Ha az milyen gyógyszert javasoltok?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy egy-két napja megláttam két vitorláshalon ezt: [link]

Szerintem ez uszonyrothadás, de lehet, hogy tévedek. A két hal telljesen normálisan viselkedik, eszik rendesen. Nem tudom számít-e, de előtte pár nappal kicsit átrendeztem a növényzetet.



2016. nov. 12. 19:24
 1/9 Salx Narval ***** válasza:
Én Parakillt vagy Malachit zöldet ajánlanék csak nem vagyok biztos benne, hogy ez úszórothadás. Szerintem csinálj egy alapos talajporszívózást és 30% vízcserét egyenlőre. Esetleg a biztonság kedvéért annyit érdemes megtenni, hogy kifogod óvatosan a halat, ki sem kell venni a hálóból csak elfekteted és közvetlen a sérült részre és környékére cseppentesz pár csepp Malachit z-t kicsit vársz 1 perc elég és visszaengeded. Szerintem a vízcsere és ez a pár csepp gyógyszer egyenlőre elég, én még nem gyógyszerezném le az egész akváriumot. Ha romlik az állapota akkor viszont kezelni kell (jól jönne egy karantén akvárium ilyen esetekre is). Azt viszont tudnod kell, hogy az úszórothadás tipikusan tartási hibákból ered az-az elégtelen szűrés, felhalmozódott szerves anyagok, szűk hely, zsúfoltság, a vízcserék hiánya és mértéke, valamint az ezekből adódó stressz. Első sorban ezeket a dolgokat gondold át, hogy nálad rendben van e miden.
2016. nov. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. A vízcserét még tegnap megcsináltam. Érdekes módon az egyik halról már majdnem elmúlt.
2016. nov. 13. 10:34
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy tartási körülményekből adódó lehet, hogy csak az átalakításból adódó stressz miatt. 120l össz 4 vitorláshal ha 25 centisek lesznek akkor is bőven elférnek. A szűrő 600l/h-s mondjuk szűrőanyagom már nem valami új, de kompenzálom havi 50-60% vízcserével. Metilénkék nem jó a halra? Vasárnap van és nincs itthon malachit zöld. És nem árt meg neki ha egy percig nem jut oxigénhez amíg kiveszem?
2016. nov. 13. 10:51
 4/9 Salx Narval ***** válasza:
Hát, a 120 liter nem túl nagy hely 4 vitorlásnak pláne ha 2 hím is van. 1 hím 3 nőstény még csak-csak megfér szűkösen ha más halak nincsenek. Nálad nem a túltelepítés veszélye áll fen hanem ahogy nőnek a hely hiánya okoz majd stresszt, ill ha 2 hímed van akkor nagy szerencse kell hozzá, hogy ne civakodjanak, a gondok akkor kezdődnek ha kiválik egy pár ikrázni. Lehet, hogy már most is bunyóznak és azért szakadozott a farkuk a szakadt farok és úszó magától is helyrejön idővel, viszont bacik és gombák megtámadhatják ezért érdemes ezt is kezelni. A metilénkék is megteszi ideiglenesen, az is festék alapú fertőtlenítő és jól tapad de azért jó lenne, ha mielőbb beszereznéd a Malachitet is, (a formalinnal kombinált is jó). A részleges vízcseréket 2 hetente csináld és csak 30%-ot ha lesz jobb szűrőd akkor is 3 hetente legalább érdemes megcsinálni és 30%-nál ne cserélj több vizet, ennél többet csak indokolt esetben szabad. Egy kicsit pánikol a hal de tapasztalatom szerint nem jobban mintha egy vödörbe tennéd 5-10 perces gyorsfürdőre baja természetesen nem lesz ennyi idő alatt. Ahogy gondolod, a gyors fürdő is jó ha keresel egy vödröt, ha szeretnéd leírhatom ennek is a menetét.
2016. nov. 14. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

már megcsináltam rajta szinte el is múlt telljesen. szerintem az egész akváriumot nem mérgezem formaldehiddel meg mikroszkópiai színezékekkel, valószínüleg nem mérgezés okozta hanem ásványianyag hiány, de ma vitamint is vettem nekik. a mérgezést azért zárnám ki mert viszonylag erős szűrőm van és elég dús gyorsan növő növényzetem van.

2 hét=1 nagy marék mettszés

2016. nov. 14. 20:12
 6/9 A kérdező kommentje:
egyébként még én is csodáltam mennyire békésen elvannak a vitorlások egymással
2016. nov. 14. 20:14
 7/9 A kérdező kommentje:
é köszönöm szépen a segítségedet.
2016. nov. 14. 20:15
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
Arra még felszeretném hívni a figyelmedet, hogy ezt a rácsepegtetős módszert csak a halak úszóján és farkán szabad alkalmazni, ha a testén van sérülés akkor arra nem szabad ezekből a szerekből tenni.
2016. nov. 15. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm már megcsináltam rajtuk, előtte kicsit utánanéztem és ahol olvastam ezt ott is írták
2016. nov. 15. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!