Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 120 as Aksiban nagy a sodrás...

120 as Aksiban nagy a sodrás egy EheimBiopower 240 belső és egy JBL CristalProfi e901 es külső van ami egymással szembe van állitva mitévő legyek?

Figyelt kérdés
A külsőt 1 hete használom arra lettem figyelmes a halaim neom, vőrősfejü lazac,Sziámi vörösúszójú márna egy helyben a aksi sarkaiban állnak azota levettem mind 2 szürő teljesitményét épp hogy csordogál mind 2 szőrü főleg a kőlsü félek hogy a jbl nek ez nem tesz jot.
2016. nov. 12. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Az a fontos, hogy csak a nyomóágon csavard lejjebb a csapot, akkor nem lesz gond. Viszont én egy oldalra tenném mindkettőt, hogy ne össze-vissza menjen az áramlás.
2016. nov. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ok!kösz a választ holnap megcsinálom már most nemkezdek zozzá!Akkor az in vagy az Out ágat csavarhatom lejebb ? Bocs de még nemértek hozzá pár napos még csak!
2016. nov. 13. 00:11
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
Az esőztetőt felszerelted? Az is elég jól eloszlatja az egyirányú sodrást. Szerintem a belső szűrőt ki is veheted 120-liternél nem indokolt, hogy belső szűrő is működjön elég ha szívó ág végére rátolsz egy lyukacsosabb szivacsot. Ártani természetesen nem árt ha működik de a JBL magában is simán elbír egy ekkora akváriummal, mondhatni, hogy tökéletes lesz belső szűrő nélkül is a szűrésed.
2016. nov. 13. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak hogy még pár napos a jbl ugyhogy 2 hétig járatom öket eggyütt!Amugy nemtrerveztem kivenni a belsöt!Aval tudok oxigent is bevinni,és a külsöt sem kellene olyan gyakran tisztitani.amugy van egy Eheim aquaball 130L belsö szüröm is gondolkoztam hogy kicserélem öket màrmint az aquaball130 ast be tenném még sincsen olyan nagy nyomoereje mint a biopower240 nek!
2016. nov. 13. 08:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt az ágat csavard lejjebb, amin a szűrőből megy vissza a víz az akváriumba.
2016. nov. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Kicsit monyák, de a sodrást tudod csökkenteni, ha az esőztető lyukacskáit nagyobbra fúrod ki. A ki- vagy bemenő ág szabályzásával az átfolyó víz mennyiségét befolyásolod, amivel a szűrés hatékonysága romlik. Illetve ha a szűrő használódik, akkor az eltömítődéssel a vízáram is csökken.

Levegőztetés: Az esőztetőt állítsd úgy, hogy felfelé, a vízfelszínt fodrozza. Az elég oxigént old be. Alternatívaként a levegőztetős belső szűrőt tedd időzítő kapcsolóra, és használd éjszaka. A halak akkor nem rodeóznak, így annak az erősebb sodrása nem lesz zavaró nekik. Ha növények is vannak, azok nappal a fotoszintézis során oxigént oldanak a vízbe, így nem fog kelleni a külön levegőztetés. Max éjszaka, amikor a növény is "alszik".

2016. nov. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!