Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja a bettámnak?

Mi baja a bettámnak?

Figyelt kérdés
Egy napja elpusztult az újonnan vásárolt szifóm, ezután pedig a bettám is elkezdte rosszul érezni magát. Az aljzaton vagy a növények tövében fekszik, néha feljön levegőért, vagy ha adok neki enni. Tegnap volt vízcsere, úgy tűnt, egészen felélénkült, de mára megint csak fekszik. 54 literes az akváriumom, 26 fokos a víz, van tető, így kétlem, hogy megfázhatott. Elváltozást nem észlelek rajta, a többi halamnak sincs semmi baja. 1 hete van nálam a hal egyébként, nagyon békés állatka, eddig mindig jól érezte magát.

#halbetegség #betta #harcoshal #mi baja a bettának
2016. nov. 13. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen a szűrés és milyen halak vannak mellette?
2016. nov. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szia, pacific belső szűrős 300 l/h, egy előre összerakott szettben volt. A betta mellett van 1 szifó, 6 neon, 3 guppi, 2 szumátrai díszmárna, 1 algaevő meg egy fenéklakó. A 2 márna meg a szifók voltak az újonnan érkezők, két napja vannak csak nálam.
2016. nov. 13. 22:19
 3/10 toma781 ***** válasza:
A rossz vízminőség miatt halnak meg a halaid. Túl kicsi nekik a hely és ráadásul egymással nem összeillő halak. Ha szettben vetted akkor szerintem a szűrő is kicsi lehet. Vidd vissza a halakat és olvas utánna az akvarisztikának pl: akvafarm, akvaguru, diszhal.info
2016. nov. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A szettek szűrője egy rakás szar.


Illetve sokkal kisebb halnépességre van kalibrálva, mint akit általában elbírna maga a víz mennyiség.

Az a szűrő max 30-40 litert bír megszűrni...

vagyis 30-40 liter fullra terhelt vizet, ami lehet 50 is, meg 60 is, csak annyi hallal, ami 30-40-ben jelentené a maximumot.


Na most neked a nettó max 45 liter vizedben van kb 80-90 liter vizet igénylő halad.


Tehát kétszer annyi halad van, mint amit egy normál oda illő szűrő meg bírna szűrni, és háromszor annyi, mint amit ez a pacific meg bír szűrni.


Csak az új jövevények minimum plusz 15-20 liter vizet, és ehhez mért plusz szűrőkapacitást igényelnek. És már azelőtt is maxra volt terhelve a szűrő.


Ez mérgezésnek tűnik, gyakorlatilag a saját salakanyagaikban úszkálnak, és a leggyengébbek elkezdték a "természetes" szelekció látványos bemutatását.


Szerintem azonnal vissza kéne vinni mind3 új halat, amúgy se így kell őket tartani, és amúgy se 54 literbe való egyik se!

2016. nov. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a segítséget! Az egyetlen, amit nem értek, hogy nekem ezeket mind az állatkereskedésben ajánlották. És a férfi azt mondta, 25 hal simán belemehet 54 literbe, amit azért sokalltam... persze, jó pénz neki, de mi értelme átvágni az ember, úgyse megyek többé vissza oda... esetleg megkérdezhetem, milyen szűrő ajánlott 54 litereshez, mivel tudnék segíteni a bettámon?
2016. nov. 14. 11:24
 6/10 anonim ***** válasza:
szted hogy jár jobban ,h ha azt mondja, h simán vehetsz 25 halat? vagy ha őszíntén megmondja, h 10 halnál ne vegyél többet? :D ők leszarják halakat, nekik a pénzt a lényeg, amit szépen ki is vettek a zsebedből... :P
2016. nov. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, apró szűrő, rengeteg hal... Legjobb lenne az összeset visszavinni és tiszta lappal kezdeni, legalább még egy ilyen szűrővel.
2016. nov. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem én az üzleti részét, csak hosszú távon nem éri meg neki, ha senki sem fog hozzá járni, mert átvág mindenkit. Vettem most egy nagy teljesítményű szűrőt, az új halak is elkerültek. A betta sajnos elpusztult. :(
2016. nov. 14. 19:59
 9/10 anonim ***** válasza:
ne vegyél többet bettát közös akváriumba,a nagy áramlást nem tolerálják jól. de megéri a boltosnak mert jövő héten megint eladja azokat a halakat, mert pár hét alatt kipusztulnak.
2016. nov. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amíg lószar van, veréb is van.

Megéri szartul csinálni (lehúzni mindenkit) mert a veréb nem fogy el.


Az emberek többségének fingja nincs a pusztulás okáról, a nitrogénkörforgásra azt hiszi valami régi Törőcsik Mari film, simán visszamegy a boltba még 3-4 alkalommal, mire leesik neki, hogy atom fogalmatlan emberek adnak neki tanácsokat...

... mivel azért csinálják ilyen jól, mert sajnálatos módon a boltosok egy részének meggyőződése, hogy amit állít, az tényleg úgy is van.


Amennyi ember meg elszokik onnan, annyi oda is szokik.

Mert vagy most kezdte a hobbit, vagy máshol húzták le, és oda menekült.


Te se fogsz tudni más helyre menni, mint akvarisztikához egyáltalán nem értő eladókat alkalmazó üzletbe.

Az eladó az eladáshoz ért. Tud írni áfás számlát, megmutatják neki hogy kell halat becsomagolni, stb.

Ennyi.

Nem lesz más lehetőséged, máshol is ugyanez van.


Egy megoldás van.

Kérdezni itt, (vagy más független hozzáértőktől) előre,

a boltba meg felkészülten menni vásárolni.


Pl kíváncsi lennék arra a nagy szűrőre, pontos márka típus, és hogy ki ajánlotta.

2016. nov. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!