Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kb.450-500 liter vízhez Eheim...

Kb.450-500 liter vízhez Eheim 1500 XL, vagy Fluval Fx6-os külső szűrő jobb választás?

Figyelt kérdés
720 literes akváriumról van szó 3 ékszerteknőssel, de csak max. háromnegyedig feltöltve.
2016. nov. 16. 22:38
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
57%
Nézd az Eheim XL nem más mint egy nagy vödör és egy bikaerős szivattyú az tuti, hogyha jó cuccal töltöd fel egy megbízható erős szűrőd lesz hosszú-hosszú évekre, kis szerencsével akár életed végéig. Ugyan az enyémek belső szűrők de 35 éve kifogástalanul teszik a dolgukat a mai napig megállás nélkül. A Hagen is jó márka és ebben már exták is vannak, biztosan nem csalódnál ebben sem de én mégis az Eheimre szavaznék. Nem biztos, hogy az egyszerűség hátrány egy szűrőnél, minden extra beépítése hibaforrás is lehet. Tanácsot nem tudok adni mivel konkrétan egyiket sem ismerem csak megosztottam veled a márkával kapcsolatos tapasztalataimat. Talán majd ír valaki aki használja is valamelyiket. Én bármelyiket szívesen használnám.
2016. nov. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Az a gondom, hogy az Eheimnak kisebb a pumpateljesítménye 2500 l/h, és azt mondták nekem mindenképpen kellene mellé egy szivattyú, plusz ugye gyárilag a töltetet sem tartalmazza, így együtt a szivattyúval már túl drága lenne nekem. Az Fx6 teljesítménye már jó lenne (3500 l/h), viszont ahogy nézem mindössze kb- 6 liter szűrőanyag fér el benne, ami nekem laikusként nagyon kevésnek tűnik a teljesítményéhez, és az Eheimhoz (18 l) képest. Melyik a fontosabb teknősök esetében, a szivattyú ereje, vagy a szűrőanyag mennyisége?
2016. nov. 17. 08:32
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Természetesen mindegyik fontos de a szűrőfelület fontosabb a jó biológiai szűréshez és azért nem olyan rossz 2400l/h egy ekkora bödönnél.:D 650-literes növényes akváriumhoz is megfelelne a Green Aqua szerint. De nem akarlak rábeszélni mert a másik is nagyon szupernek tűnik és ha arra elég a pénzed szerintem azt is nyugodtan választhatod. A tekik elég nagy rittyót tudnak csinálni lehet, hogy egy belső szivacsszűrő sem ártana független attól, hogy melyiket választod, de majd meglátod, hogy kell e.
2016. nov. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!