Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hal Befottes uvegben?

Hal Befottes uvegben?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szoval van egy akvariumunk amiben sok hal van az egyik terhes lett viszont ha "megszul" (nemtudom hogy kell irni a halaknal) felek hogy a nagy halak megeszik a piciket ezert egy befottes uvegbe raktuk at ideiglenesen mert mar nagyon nagy a hasa valoszinuleg hamar megszul, szerintetek ellesz a befottesuvegben vagy nem birna?

2016. nov. 21. 00:05
1 2
 1/13 anonim válasza:
0%
Szia! Nem az a baj, hogy nem bírja a befőttesüvegben, hanem hogy ott nem tudnak elbújni a kicsik és meg fogja enni őket.
2016. nov. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
5%
Ne tartsd befőttes üvegben mert a halak nem bírják a kör alakú akváriumot (kivéve az aranyhal) meg eg befőttes üvegben a hely is kicsi főleg ha kishalak is lesznek. Szerezz be egy kisebb akváriumot és abba rakd mert a többi hal tényleg megeheti a kicsiket. Egyébként honnan veszed hogy terhes. Mert vannak eleven szülő halak de a legtöbb ikrázik. Milyen hal!?
2016. nov. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Ha jól tudom, akkor az aranyhal sem szereti a kör alakút.
2016. nov. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Semmilyen hal nem bírja a kör alakú akváriumot.

Ey kis befőttesüveg meg azért nem jó, mert:

1. Nincs búvóhely és az elevenszülők jelentős része hajlamos kannibalizmusra.

2. Kicsi és nincs szűrés, folyamatosan kell cserélgetned a vizet nert ammóniamérgezédt kapnak és csököttek lesznek/elpusztulnak.

3. Mert kör alakú.

2016. nov. 21. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 elwera ***** válasza:
42%

Én ivadékhalakat szűrő nélkül 10 literes vödrökben nevelgettem, volt benne sok gömbmoha is. Napi 1x , vagy 2x öntöttem bele 2 pohár vizet, az volt a vízcsere. Aztán az 1 centinél nagyobb halakat betettem akváriumba.



Egy 10 literes vödör jobb mint egy 2-5 literes befőttes üveg.

2016. nov. 21. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Ezzel olyan 4700 baj van kapásból.


Írom a legnagyobbakat:


-Ha sok hal van az akváriumban, miért tartasz elevenszülőket?

-Semmilyen hengeres, gömb alakú, stb edényben nem lehet halat tartani.

- A kicsiknek ugynúgy kell szűrés, és minden más szempontból megfelelő hely.

-Ha kinövik a helyüket mit csinálsz velük?

Mert kinövik, sőt hamarosan ők is elkezdenek majd szaporodni.

-Visszarakod a helyükre, ahol már így is rengetegen vannak?

-Miért akarod hogy ne egyék meg a nagyok, ha még a nagyok helyét se tudod optimálisan kialakítani, azok számát se tudod kordában tartani, attól meg fényévekre vagy, hogy a szaporulatnak helyet tudnál biztosítani???!!!

2016. nov. 21. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%
Annak idején, jó 60 évvel ezelőtt nekem is volt guppim 5 literes befőttes üvegben. Ha van benne növény, akkor rövid elkülönítési időre megfelelő egy guppi méretű anyahalnak, ahol az ivadék képes elbújni, de persze szülés után az anyahalat vissza kell tenni az eredeti akváriumba. A kis halak tarthatók a befőttes üvegben megfelelő etetés mellett, míg el nem érik azt a testnagyságot, amikor már nem vadásznának rájuk a többi halak. Egyetlen gond, hogy a víz tisztán tartása nehezen megoldható.
2016. nov. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%

Te állatkínzó vagy?!

1000-1500 Ft ért lehet venni szülőszobát,amiől kiveszed az anyahalat szülés után.

Az egyébként sem jó a halnak ha egy olyan helyre rakod ahol nincs szűrő...vagy mit gondoltál?majd szívószállal fújod nekik a levegőt?!

2016. nov. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

7-es!

Elhiszem, hogy baromi öreg vagy, de az aranyhalak 60 évvel ezelőtt se szültek, ebben egészen biztos vagyok.

Innentől egy "hangyányit" hiteltelen a sztori.


Egyébként igen, végül is ideiglenesen tényleg lehet őket befőttes üvegben tartani.

Ideiglenesen egy embert is lehet kalodában tartani, meg pottyantós budiban is.

Csak nem ettől szép ez a hobbi...

2016. nov. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Platypus ***** válasza:
20 évvel ezelőtt én is neveltem kisguppit 5 literes uborkásüvegben. Mégis ellene vagyok. Akkor ez kényszerhelyzet volt, ennyit engedtek a szüleim, de már akkor is beláttam hogy ez nem jó. Gyakran kell vizet cserélni, rettentően nehéz takarítani, hiába növényesítem összetörik az összes az első takarításnál. És minden igyekezetem ellenére rengeteg kishal elhullott. Szóval senkinek sem ajánlom azon túl sem hogy két helyen is ütközik a mostani állatvédelmi törvénnyel. Ha valaki komolyan szeretné felnevelni a kishalakat, akkor meg kell adni a módját. Ha pedig nem igazán cél, akkor eleve nem kell elkülöníteni az anyát. A kishalak egy része simán felnő a nagyok mellett is.
2016. nov. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!