Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eleg ez a vilagitas egy 70...

Eleg ez a vilagitas egy 70 litres akvariumba?

Figyelt kérdés

Elegge osszezavarnak amiket olvasok ezekrol a ledes lampakrol.

[link]


2016. nov. 23. 08:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy semmit nem tudni arról, milyen ledet szereltek bele a lámpába. A 21 W így önmagában semmit nem mond. A Wattal való számolás egy akváriumnál a régi, hagyományos fénycsöveknél volt célravezető. Annál egy 1 Wattnyi teljesítményhez nagyjából fix fényerő tartozott. Mostanában már 1 Wattnyi teljesítményből több fényerőt is ki tudnak hozni az új fényforrások mint pl a led is. Persze gyárban készül, előtte megtervezték, jó eséllyel általános célra megfelelő a fényereje egy akkora akváriumra, amire ráfér. De a pontos kalkulációt elfelejtheted. Ami leginkább problémája ezeknek a ledes lámpáknak az az, hogy rengeteg hőt termelnek, és azon a kis lámpatesten nincs megoldva rendesen a hűtése, emiatt túlhevülnek, és ugyan világítani tényleg fognak évek múltán is, de a fényerejük, a színképének a karakterisztikája biztosan romlani fog. Ugyanez persze igaz a fénycsövekre is, csak ott az emberek fejében benne van, hogy évente illik cserélni őket. Egy ilyen led lámpánál viszont esélyed nincs a cserére, max ha veszel egy újat.

De egy sima, főleg halas akváriumra teljesen jó lehet.

2016. nov. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

" 1 Wattnyi teljesítményből több fényerőt is ki tudnak hozni az új fényforrások mint pl a led is. "


Igen, létezik csillagászati összegért ilyen hatékonyságú led, de az átlag led (mint ez is) még mindig alulmúlja a fénycsövek teljesítményét.

A T8-ast is.


Ami némi előnyt jelenthet, hogy a led lefelé világít, a fénycső meg ugye henger alakban körbe.

De ha a fénycső fölé rakunk egy csík alufóliát, vagy gyárilag a lámpatestben van valami fényterelő, labdába se rúghat mellette a led.


Ez egy gyenge világítás, árnyéktűrő növényekhez elmegy.


Még egy sarkalatos pont, hogy 81 cm hosszú. Egy 70-es akvárium meg ennél általában rövidebb.

2016. nov. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Akkor lehet jobb megoldas az Odyssea Dual Pro 2x24W, mint ez a led?
2016. nov. 23. 09:46
 4/18 anonim ***** válasza:

Rákerestem, 1350 lumen.

Egy 24 wattos 55 cm-es T5-ös cső 1850 lm.

2016. nov. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Akkor azthiszem kimondhatjuk, hogy elvettem a ledes vilagitas otletet :D
2016. nov. 23. 10:39
 6/18 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit akarsz, mennyire fényigényes növényeket.

Ez a led, ahogy mondtam, alacsony fényerőt tud biztosítani, 2-3-4féle lassú növekedésű növény jöhet szóba. Ami azt is jelenti, hogy lassan veszik fel a tápanyagokat, gyakorlatilag elég a halak trágyázása.


A 2×24 wattal közepes/ erős fényed lenne.

Jóval több lehetőség növény választékban, mindenképpen kellenek gyorsabb ütemben növők is, és ezeket tápozni is kell.

A világítás időtartama is rövidebb lenne ekkora fény mellett.

(és némileg érzékenyebb a rendszer az algásodásra)


Ha esetleg találnál 2×18 watt T8-as világítást, a mellé is lehetne már elég sok növényt összeválogatni, de mégsem húzna a fényerő a "hightech" rendszerek fényerejéhez.


Én ha átlag növényes/halas akváriumot akarnék, biztos, hogy 2×18w t8-al világítanám meg.

2016. nov. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Vagy abból amit kinéztél van ilyen:

[link]


Csak ebbe alapból cserélni kéne a fénycsövet (csapos 4 tüskés van benne) 6500 K-esre.


Ha találsz T8-hoz jó lámpatestet, azt egyszerűbb cserélni, olyan mindig lesz, olcsó is, meg hosszabb sávban világít.

2016. nov. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Akkor milyen lampatestet ajanlotok? az akvarium 70x29x34? Nem tudom mit csinaljak. Ez egy mar meglevo akvarium, eddig be volt epitve, de butor csere volt , es kikerult, es most egy szekrenyre lenne rateve(elbirja). A vilagitas a regi butorba volt beszerelve. Ezert keresek valami mas lehetoseget. Ezert gondoltam egy ilyesmi lampara, de ezekbol rohadt nehez 70 cm-set kapni ami nem brutal fenyeros, mert low tech szinten szeretnek maradni. Arra is gondoltam, hogy veszek egy gyari szettet, es atrakok mindent abba. Szurot nemreg vettem (aqua el turbo 1000). Kisebb akvariumra nem szeretnek valtani, de ugy neztem ennel nagyobb gyari akvariumok mar a 112 litresek, ahhoz meg kulso szuro kellene nem? Arra meg nem szeretnek kolteni, ha most vettem belsot. Van benne indiai vizicsillag,vallisneria, amazonaszi kardfu anubisa es 2 cryptocoryne.

Igen lehet tobbeknek leesik, mar kerdeztem az elmultnapokban parszor :D.

2016. nov. 23. 11:26
 9/18 anonim ***** válasza:

Ez nagyon gagyi?

[link]


A végét le lehetne zárni valami lappal, csak úgy jobban melegszik.

Csak simán rá kéne tenni, mondjuk egy üveglapra.

2016. nov. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Vagy lehet 2×15 watt is elég lenne:

[link]

2016. nov. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!